Zpravodajství

Slovák kradl na Slovácku kola ve velkém

Slovák kradl na Slovácku kola ve velkém
Zdroj: TV Nova

Rozsáhlou sérii krádeží jízdních kol vyřešili v těchto dnech policisté z Uherského Hradiště. Slovák (19 let) si na těchto krádežích založil výdělečnou živnost, která mu vynesla statisíce. Zhruba za čtyři měsíce ukradl několik desítek kol.

Muž se stal postrachem cyklistů v Uherském Hradišti. Od dubna tu ukradl minimálně 31 jízdních kol. Škoda činí 327 tisíc korun.

Zloděj si kola vybíral přímo u městského koupaliště. Bez strachu ale kradl i u nákupních center nebo přímo ve středu města. Na kradeném kole většinou odjel a pak i s ním - vlakem zmizel z města.

Mladík ale netušil, že jeho podezřelého chování si všimli městští strážníci na kamerovém sytému. Před poslední krádeží ho několik minut sledovali.

Drzost, se kterou se zloděj po krádeži několikrát vracel do Uherského Hradiště, překvapila i kriminalisty. Podobnou sérii krádeží tu zažili před deseti lety, tehdy se tam ztratilo 25 jízdních kol.

Policie už obvinila 19letého Slováka z trestného činu krádeže. Za to mu hrozí až tři roky vězení. Za stejnou trestnou činnost je muž stíhán i na rodném Slovensku. Tam podle policistů ukradl nejméně 15 kol.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz