Zpravodajství

Pavel Šporcl dal miminku zákaz přijít na svět

Pavel Šporcl dal miminku zákaz přijít na svět
Zdroj: Korzo

Houslový virtuoz Pavel Šporcl čeká již každým dnem potomka s přítelkyní Bárou Kodetovou. I když se snaží být co nejčastěji s ní a hodlá být i u porodu, některé koncerty odmítnout nemohl.

"Nemohl jsem zrušit své vystoupení na festivalu ve francouzském Montpellier, kam se teď na dva dny chystám," říká Pavel Šporcl. "Miminko prostě dostalo zákaz se v té době narodit."

 Tento týden Pavel už jednou Báru opustil, když odjel na znojemský hudební festival, jehož je patronem. "To je záležitost, kterou jsem také nemohl odmítnout. Měl jsem tu totiž jednu velkou premiéru - svůj vůbec první koncert složený výhradně ze skladeb Ludwiga van Beethovena, za což děkuji jen tomu, že právě tomuto skladateli byl celý letošní festival ve Znojmě věnovaný. Zahrál jsem tu tři z jeho deseti houslových sonát a to, že jsem se donutil je naučit, považuji za významný krok ve své kariéře," říká Šporcl.

Důvod prozrazuje Petr Jiříkovský, který ho na koncertních vystoupeních doprovází na klavír. "Pavel má totiž na rozdíl ode mne mnohem raději než Beethovena třeba Mozarta. Takže já osobně letos festivalu děkuji dvojnásob, protože jsem měl výjimečnou možnost si svého oblíbeného skladatele maximálně užít. Navíc v krásném prostředí pod širým nebem a s ochutnávkou výborného vína," raduje se klavírista.

Pavel Šporcl už přislíbil, že napřesrok svou příliš krátkou účast na festivalu všem vynahradí. "Doufám, že se tu zdržíme příště déle, a přijedeme už jako celá rodina," doufá Pavel. "Ke Znojmu mě totiž pojí už spousta zážitků a mám tu dobré kamarády. Loni jsem tu během festivalu při česání meruněk u kamaráda vinaře Stani Mádla spadl i s větví ze stromu, zahrál si skvěle s cimbálovou kapelou a koštoval víno přímo ve městském podzemí," vzpomíná Pavel Šporcl. "A Znojmo má ráda i Bára. Jednou jsme se tam ocitli úplně náhodou, šli po náměstí a proti nám jel místní turistický vláček. Jeho strojvůdce, nebo bych měl říct spíš řidič, zastavil a říká: Pane Šporcl, pojďte se s námi svézt, nebudete litovat! Tak jsme nasedli a musím říct, že ta asi hodinová jízda po Znojmu a okolí byl nakonec úplně nečekaný skvělý zážitek," vzpomíná Pavel Šporcl.

Skvělý zážitek měli i diváci, kterých se sešlo na Pavlově festivalovém koncertu k tisícovce. "Říkal jsem si, že jestli dostanu od Báry esemesku, že miminko je na cestě, nezvládnu to a začnu při hraní zrychlovat, abych už mohl sednout do auta a vyrazit zpátky do Prahy," směje se Pavel Šporcl. "Ale dopadlo to dobře. Navíc se na miminko už tak těším, že ze mne ten adrenalin a radost určitě vyzařoval i během koncertu."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz