Zpravodajství

V ostravském Intersparu vykradli bankomat

V ostravském Intersparu vykradli bankomat
Zdroj: TV Nova

V noci na sobotu došlo v ostravském obchodním domě Interspar v Ostravě-Hrabůvce k vykradení bankomatu. Do prostor obchodního řetězce vjeli autem. Našemu serveru to sdělila severomoravské policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

"Bankomat byl vykraden kolem půl páté ráno," uvedla Bednarčíková s tím, že policisté se o události dozvěděli o dvacet minut později. Podle svědka události si pachatelé přijeli pro peníze do obchodního domu autem. "Pachatelé bankomat vytrhli pomocí auta," řekla policejní mluvčí.

Policisté znají podle Bednarčíkové značku auta, zatím ji nechtějí zveřejňovat.

Nyní zjišťují rozsah škody.

Další krádeže bankomatů

Praha 8. května: Maskovaní zloději v autech se ráno pokusili ukrást bankomat v nákupním centru v pražských Letňanech. Do haly obchodního domu vjeli třemi vozy a pomocí lana chtěli bankomat odvléci. Krádež však překazili pracovníci bezpečnostní agentury a policisté, kteří zloděje vyrušili. Při zásahu padlo i několik výstřelů, šestici zlodějů se nicméně podařilo z místa ujet.

Událost se odehrála zhruba ve tři hodiny ráno. Zloději měli celou akci dobře připravenou - do haly nejprve nacouvalo jedno auto a pár vteřin poté přijelo druhé. Do prosklených dveří se ale řidič trefil až na třetí pokus. Třetí auto už mělo zcela volný průjezd.

Bankomat zloději ovázali lanem a na třetí pokus ho vytrhli. To už ale na místo přiběhli pracovníci bezpečnostní agentury a policisté. "Při zákroku policisté použili služební zbraň. Padlo celkem jedenáct výstřelů a oprávněnost té střelby nyní vyhodnocují kontrolní orgány," uvedl mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Jedno auto zlodějů nechtělo nastartovat, druhé bylo rozstřílené. Třetím vozem ale pachatelé stačili policistům zmizet.

Čebín (Brněnsko) 23. dubna: V Čebíně na Brněnsku ukradli zloději v pátek ze zemědělského družstva 200 kilogramů těžký trezor. Uvnitř bylo 65 000 korun a firemní písemnosti. V krátké době je to již druhý případ, kdy zloději v okrese Brno-venkov spáchali takovou krádež. V březnu v Rosicích vybourali ze zdi a odcizili bankomat Československé obchodní banky (ČSOB). Zatím se jej nepodařilo najít, řekl policejní mluvčí.

Zloději se vloupali do správní budovy čebínského družstva po vypáčení jednoho z kancelářských oken. Objekt postupně prohledali a odcizili z něj pouze trezor. Na vloupání se podílelo více pachatelů, kteří ke krádeži museli patrně použít těžkou techniku, dodal mluvčí. Podle něj se budou kriminalisté zabývat také tím, zda spolu případy z Rosic a Čebína souvisí.

Loštice (Šumpersko) 13. dubna: Neznámí pachatelé časně ráno v Lošticích na Šumpersku odcizili bankomat České spořitelny. Výši škody policie neuvedla. Po pachatelích policisté pátrají, řekla šumperská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Doplnila, že krádež se odehrála kolem 03:00. Podle náhodné svědkyně na místo přijeli dva pachatelé s dodávkovým vozidlem, bankomat odcizili a odvezli. "Policejní hlídka pachatele pronásledovala, přitom použila i služební zbraň. Bohužel se jí nepodařilo pachatele zastavit," uvedla mluvčí. Podle starosty Loštic Ctirada Lolka se bankomat nachází přímo v budově radnice.

Bankomat se statisíci korun odcizili v polovině února čtyři maskovaní zloději i v přerovském nákupním centru Trumf. Zařízení, které bylo na chodbě centra, uvolnili pomocí osobního auta. Celková škoda včetně odcizení zařízení tehdy přesáhla milion korun. V lednu si zloději odvezli bankomat z obchodního centra ve Vsisku u Olomouce.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz