Zpravodajství

V ČR se topí více lidí než v zemích u moře

V ČR se topí více lidí než v zemích u moře
Zdroj: TV Nova

Někteří vodní záchranáři hrozí, že kvůli nedostatku peněz, které mají na provoz, úplně ukončí svoji činnost a přestanou tak v těsné blízkosti vodních ploch zachraňovat tonoucí. Přitom zároveň upozorňují na fakt, že se u nás ročně utopí obrovské množství lidí, průměrně přes 200. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel jsme v počtu utonulých dokonce předčili Ameriku, Austrálii či Velkou Británii, tedy země, které mají moře.

První prázdninový den se u Přelouče utopil mladý muž, když si šel s kamarádem zaplavat po bujaré noci.

Ročně se u nás utopí mnoho lidí. Předminulý rok to bylo 210 lidí, minulý rok dokonce 212.

Podle záchranářů jsme co se koupání týká národ hazardérů. Ročně se u nás utopí v přepočtu na 100 tisíc obyvatel víc lidí než třeba v Austrálii nebo Itálii. Největší problémy dělají záchranářům opilci a mladí lidé.
A to není jediná věc, která dobrovolné vodní záchranáře pálí. Stěžují si, že mají málo peněz na provoz. Různé opravy, třeba člunů, si prý musí hradit ze svého.

Také vodní záchranáři na Liberecku zvažují, že svoji činnost ukončí."
Podle vodních záchranářů by jejich finanční situaci mohlo vyřešit, kdyby si je museli povinně najímat obce třeba k hlídání rybníků, kde se lidé koupají na vlastní nebezpečí. Takový zákon u nás ale neexistuje.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz