Zpravodajství

Rolling Stones zahráli osvědčené hity

Rolling Stones zahráli osvědčené hity

Slavná britská kapela Rolling Stones odehrála dnes na brněnském výstavišti svůj pátý koncert v Česku. Asi ve 21:00, krátce poté, co ustal sled odpoledních přeháněk, otevřel vystoupení ohňostroj a píseň Start Me Up. Brno se tak po více než roce od původního termínu odloženého koncertu dočkalo jedné z nejslavnějších hudebních skupin světa.

"Děkujeme, že jste počkali," vítal zpěvák Mick Jagger publikum na začátku dvouhodinového vystoupení.

Pořadatelé bezprostředně po koncertu neměli spočítanou přesnou návštěvnost, protože lidé si mohli kupovat lístky až do dnešního večera. "Bylo tu 25.000 až 30.000 lidí," řekl Aleš Hrbek z pořádající agentury. Vystoupení se podle mluvčí strážníků obešlo bez problémů, sanitka odvezla jednu ženu s bolestmi.

Rolling Stones odehráli v Brně 19 skladeb včetně přídavku v podobě skladby Brown Sugar a další ohnivé show. Vybírali především osvědčené a svižné hity.

Jagger se naučil moravský přízvuk

Písně You Got The Silver a Wanna Hold You si zazpíval kytarista Keith Richards. Při skladbě I Miss You část pódia odjela s muzikanty na forbínu uprostřed publika, kde odehráli například Satisfaction nebo It's Only Rock'n Roll.

Při prvních tónech Honky Tonk Woman se z bezmála třicetimetrové scény vynořil nafukovací vyplazený jazyk - symbol Rolling Stones.
Čtveřici stálých členů kapely doprovodili baskytarista Darryl Jones, pianista Chuck Leavell, čtyřčlenná dechová sekce a tříčlenný sbor.

Když Jagger představoval muzikanty, prokázal poctivou přípravu na koncert - po řadě českých frází uplatnil i moravský dialekt. "Toto je moja kapela," řekl.

Jagger, Keith Richards, Ron Wood a Charlie Watts dorazili do Brna v podvečer leteckým speciálem. Zatímco za mírného deště hrála britská předkapela The Charlatans, setkali se v zákulisí s brněnským primátorem Romanem Onderkou, jenž jim předal dar města Brna - kovové vycházkové hole z dílny uměleckého kováře Pavla Tasovského.

Podle Jiřího Šebely z kanceláře primátora, jenž se setkání zúčastnil, byli Rolling Stones v dobrém rozmaru a dárek je prý příjemně překvapil. Rozhodně hole nebrali jako neuctivý odkaz na svůj věk. "Pořád se smáli a pošťuchovali. Jagger s Wattsem s hůlkami dokonce odešli," řekl Šebela.

Rolling Stones přijeli do Česka popáté, brněnský koncert je ovšem prvním mimopražským. Předchozí vystoupení současného turné odehráli v Budapešti, nyní namíří do Varšavy a Petrohradu.

Turné A Bigger Bang Tour, opakované kvůli loňskému zranění kytaristy Richardse, jenž údajně spadl na tichomořském ostrově Fidži z kokosové palmy, se vyhnulo Vídni.

Proto byla mezi návštěvníky koncertu slyšet němčina, ale i slovenština, polština, angličtina a japonština. Cizinci mohli podle hrubého odhadu tvořit třetinu všech lidí na výstavišti.

Odpolední dopravní kalamita, které se kvůli souběhu koncertu Rolling Stones a závodů motocyklů obávali policisté, Brno nepostihla. Ještě ve 20:30, kdy měli Rolling Stones vystoupit na scénu, byla v bezprostřední blízkosti výstaviště volná místa k parkování, řekla mluvčí strážníků.

Krátce před tím, než slavní Rolling Stones začali hrát, přidalo se k chystaným světelným a ohnivým efektům i počasí - na obloze se v přestávce mezi přeháňkami objevila duha.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz