Zpravodajství

Majitelé našli svého leguána, který jim utekl

Téměř dvoumetrový leguán Eda, který se ztratil koncem minulého týdne majitelům z Nového Rapotína na Tachovsku je už zase doma. Exotický živočich ušel na své pouti asi 2 kilometry. Šťastný majitelé jsou rádi, že je Eda v pořádku.

Majitelé devítiletého leguána byli z toho, že jejich miláček utekl dírou v pletivu přes balkon do volné přírody doslova zdrceni.

I když chovatelé prohledali každý centimetr v okolí několika stovek metrů po Edovi se doslova slehla zem.

Téměř dvoumetrového leguána si ve větvích stromů všiml pan Chotěnovský. Když šel na procházku se svým rok a půl starým synem,zaujal ho živočich, který si ho se zájmem prohlížel.

Na místo ihned přivolal záchranáře, aby zvíře odchytili. Edovi se ale z volné přírody moc nechtělo.

Leguán se našel u hlavní silnice na Tachov v blízkosti benzinové pumpy. Na pouti tak ušel podle odhadů 1,5 až 2 kilometry.Majitelé se svého cestovatele už nemohli dočkat. Doufají také, že se Eda na podobný výlet už jen tak nevydá.

Leguánovi po dlouhé cestě hned připravili jeho nejoblíbenější pochoutky.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz