Zpravodajství

Opilý řidič Čurda se neléčí, půjde do vězení

Opilý řidič Čurda se neléčí, půjde do vězení
Zdroj: TV Nova

Čtyřmi měsíci ve věznici s dozorem potrestal Okresní soud v Semilech nejznámějšího českého řidiče - opilce, Milana Čurdu z Tuháně. Čurda se neosvědčil ve zkušební době čtyřměsíčního podmíněného trestu, který dostal loni za řízení nákladního auta ve stavu těžké opilosti.

Čurda nedokončil protialkoholní léčbu

Čurda nedokončil soudem nařízenou protialkoholní léčbu a nevykonal ani alternativní trest za opakované řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu - 400 hodin obecně prospěšných prací.

Čurda nadýchal po nehodě téměř osm promile alkoholu

Čurda předloni v květnu nadýchal po nehodě s fekálním vozem téměř osm promile alkoholu. Nedlouho předtím ho policisté přistihli velmi opilého v osobním autě. V první polovině roku 2006 semilský soud Čurdovi zakázal řízení a udělil mu čtyřměsíční podmínku s šestnáctiměsíční zkušební dobou. Čurda však zanedlouho sjel opilý s traktorem do požární nádrže.

Při svých třech jízdách v opilosti Čurda nikoho nezranil. Dopustil se při nich trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí. K poslední havárii s traktorem z léta loňského roku Čurda uvedl, že se bál, aby mu traktor někdo neukradl. "Jenže mi za jízdy spadl klíč pod pedál a už to bylo," dodal.

Z 400 hodin obecně prospěšných prací zvládl Čurda pouhou hodinu

Protialkoholní léčbu nastoupil Čurda až letos v březnu a po necelém měsíci ji svévolně přerušil. "Musel jsem se starat o pole, aby na něm nevyrostl plevel, a také o les, který poškodila lednová vichřice," hájil se při pondělním procesu Čurda. Z 400 hodin obecně prospěšných prací zvládl pouhou hodinu. Čurda si může proti pondělnímu rozsudku podat do čtvrtka stížnost. Po skončení hlavního líčení nevěděl, jestli to udělá.

Televizní noviny, nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz