Zpravodajství

Opilý řidič Čurda se neléčí, půjde do vězení

Opilý řidič Čurda se neléčí, půjde do vězení
Zdroj: TV Nova

Čtyřmi měsíci ve věznici s dozorem potrestal Okresní soud v Semilech nejznámějšího českého řidiče - opilce, Milana Čurdu z Tuháně. Čurda se neosvědčil ve zkušební době čtyřměsíčního podmíněného trestu, který dostal loni za řízení nákladního auta ve stavu těžké opilosti.

Čurda nedokončil protialkoholní léčbu

Čurda nedokončil soudem nařízenou protialkoholní léčbu a nevykonal ani alternativní trest za opakované řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu - 400 hodin obecně prospěšných prací.

Čurda nadýchal po nehodě téměř osm promile alkoholu

Čurda předloni v květnu nadýchal po nehodě s fekálním vozem téměř osm promile alkoholu. Nedlouho předtím ho policisté přistihli velmi opilého v osobním autě. V první polovině roku 2006 semilský soud Čurdovi zakázal řízení a udělil mu čtyřměsíční podmínku s šestnáctiměsíční zkušební dobou. Čurda však zanedlouho sjel opilý s traktorem do požární nádrže.

Při svých třech jízdách v opilosti Čurda nikoho nezranil. Dopustil se při nich trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí. K poslední havárii s traktorem z léta loňského roku Čurda uvedl, že se bál, aby mu traktor někdo neukradl. "Jenže mi za jízdy spadl klíč pod pedál a už to bylo," dodal.

Z 400 hodin obecně prospěšných prací zvládl Čurda pouhou hodinu

Protialkoholní léčbu nastoupil Čurda až letos v březnu a po necelém měsíci ji svévolně přerušil. "Musel jsem se starat o pole, aby na něm nevyrostl plevel, a také o les, který poškodila lednová vichřice," hájil se při pondělním procesu Čurda. Z 400 hodin obecně prospěšných prací zvládl pouhou hodinu. Čurda si může proti pondělnímu rozsudku podat do čtvrtka stížnost. Po skončení hlavního líčení nevěděl, jestli to udělá.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz