Zpravodajství

Strážník pražské městské policie požadoval po řidiči úplatek

Kriminalisté zadrželi a obvinili strážníka pražské městské policie, který požadoval po řidiči úplatek za smazání fotky pořízené z radaru. Strážník pracoval na speciální služebně dopravního dohledu. Ta má za úkol v Praze dohlížet na dodržování rychlosti a zajišťovat odtahy vyhledávat ukradená auta.

5000 Kč chtěl strážník ze služebny na Praze 9 po řidiči za to, že vymaže důkaz o dopravním přestupku. Předání úplatku si s řidičem domluvil na druhý den přímo u služebny. Ten neváhal a o všem informoval policii. Ta ho pak při braní úplatku zatkla. Strážník řidiči slíbil, že za úplatek smaže fotku z radaru. Podle vedení městské police to přitom není možné.

Data se z policejních aut do počítače na služebně stahují v Praze jednou za 24 hodin. Podle našich informací se právě při jejich stahování může záznam o přestupku ztratit.

Vedení pražské policie to ale popírá a tvrdí, že to nejde

Jenže údajně záleží na technikovi, jaké přestupky z radaru do počítače na služebně nahraje. Zaznamenané přestupky se tak od těch, co se skutečně řeší, mohou lišit.

Stejně to prý funguje i při vydávání blokových pokut. Policista třeba zapomene přestupek do databáze zadat a tím zachrání řidiči body.

Strážníkovi z Prahy, který vzal úplatek, hrozí až pětileté vězení nebo finanční trest. Vedení městské police v souvislosti s tímto případem chce také přitvrdit v kontrolách.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Píše se na Deník.cz