Zpravodajství

Strážník pražské městské policie požadoval po řidiči úplatek

Kriminalisté zadrželi a obvinili strážníka pražské městské policie, který požadoval po řidiči úplatek za smazání fotky pořízené z radaru. Strážník pracoval na speciální služebně dopravního dohledu. Ta má za úkol v Praze dohlížet na dodržování rychlosti a zajišťovat odtahy vyhledávat ukradená auta.

5000 Kč chtěl strážník ze služebny na Praze 9 po řidiči za to, že vymaže důkaz o dopravním přestupku. Předání úplatku si s řidičem domluvil na druhý den přímo u služebny. Ten neváhal a o všem informoval policii. Ta ho pak při braní úplatku zatkla. Strážník řidiči slíbil, že za úplatek smaže fotku z radaru. Podle vedení městské police to přitom není možné.

Data se z policejních aut do počítače na služebně stahují v Praze jednou za 24 hodin. Podle našich informací se právě při jejich stahování může záznam o přestupku ztratit.

Vedení pražské policie to ale popírá a tvrdí, že to nejde

Jenže údajně záleží na technikovi, jaké přestupky z radaru do počítače na služebně nahraje. Zaznamenané přestupky se tak od těch, co se skutečně řeší, mohou lišit.

Stejně to prý funguje i při vydávání blokových pokut. Policista třeba zapomene přestupek do databáze zadat a tím zachrání řidiči body.

Strážníkovi z Prahy, který vzal úplatek, hrozí až pětileté vězení nebo finanční trest. Vedení městské police v souvislosti s tímto případem chce také přitvrdit v kontrolách.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz