Zpravodajství

Tragicky zemřela česká Janis Joplin

Tragické autonehodě podlehla v neděli sedmatřicetiletá zpěvačka Pavla Kapitánová. Zůstala po ní roční dcera Maruška a mnoho pracovních plánů. Smrt ji potkala na dálnici D8, když se vracela z koncertu v Rumburku.

Pavla Kapitánová se vracela spolu s kamarádkou a manažerkou Dášou z koncertu v Rumburku. Do jejího auta narazil krátce před půlnocí na třináctém kilometru dálnice D8 jiný vůz, ale drobná kolize se obešla bez zranění. Krátce nato však do obou havarovaných aut prudce narazila dodávka a Pavla i s manažerkou vypadly z auta a zůstaly ležet v poli. Zdravotníkům se už nepodařilo zachránit život ani jedné z nich. Ostatní účastníci nehody vyvázli jen s různými lehčími zraněními.

Rodačka z Teplic má za sebou bohatou kariéru, i když její jméno nikdy neplnilo stránky bulváru, ale milovníci rocku ji dobře znají. Pavla Kapitánová spolupracovala s Alešem Brichtou, zpívala v muzikálu Ježíš, Rusalka, Johanka z Arku a Cats. V posledních třech letech vystupovala se skupinou The Fastbirds, v koncertní verzi muzikálu Vlasy.
Její debutové album Nevěřím vyšlo v roce 1996. Kapitánová v minulosti zpívala také se skupinou Krutnava. Natočila s ní album Písničky veselý o smutným životě. V posledních třech letech vystupovala se skupinou The Fastbirds, v koncertní verzi muzikálu Vlasy. S hudebníkem Jakubem Zahradníkem se věnovala autorské tvorbě v oblasti šansonu a blues.
Pro svůj výjimečný syrový hlas bývá přirovnávána k americké legendě šedesátých let Janis Joplinové, kterou mimochodem nesmírně touží v životopisném filmu ztvárnit nedávná návštěvnice České republiky Reneé Zellwegerová, ale také zpěvačky Pink a Britney Spearsová.
Pavla Kapitánová svůj velký vzor přežila o pouhých devět let.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz