Zpravodajství

CK kancelář I'm travelling ohlásila úpadek: spousta klientů čekala na letišti marně

CK kancelář I'm travelling ohlásila úpadek: spousta klientů čekala na letišti marně
Zdroj: TV Nova

Cestovní kancelář kancelář I'm travelling ohlásila úpadek. Telefonicky to potvrdila pracovnice cestovní kanceláře. Z ruzyňského letiště v úterý neodletělo několik desítek turistů na dovolenou do tuniského Monastiru, protože cestovní kancelář nezaplatila letecké společnosti Travel Service za přepravní služby a ta klienty nepřepravila.

Z ruzyňského letiště tak v úterý večer neodletěli turisté na dovolenou. I'm travelling má rovněž stovky klientů v zahraničí.

V pobočce cestovní kanceláře v centru Prahy v Pasáži Jiřího Grossmanna nebyl už dnes po 20. hodině k zastižení nikdo ze zaměstnanců.

Podle mluvčí Travel Service Vlaďky Dufkové bude zrušen i další let pro 153 zákazníků kanceláře do turecké Antalye, který se měl uskutečnit před půlnocí. "Cestovní kancelář I'm travelling do úterního podvečera neuhradila naší společnosti své závazky, které vyplývaly ze smlouvy," řekla Dufková. Upřesnila, že Travel Service na noční zpáteční cestě z Tuniska nepřijme na palubu 110 klientů I'm travelling a z Turecka nepřepraví dalších 164 zákazníků kanceláře.

Cestovní kancelář je pojištěná proti úpadku u České pojišťovny. Mluvčí pojišťovny Václav Bálek zatím situaci klientů I'm travelling v zahraničí nekomentoval, protože cestovní kancelář pojišťovnu o svých potížích dosud neinformovala. "V případě jakýchkoliv potíží jsme však připraveni dostát všem svým závazkům," řek.

cestující zklamaně odcházejí domů

Jitka Bärtlová z Liberce, která měla v úterý odletět na dovolenou, řekla, že zklamaní cestující se pomalu rozcházejí. Někteří z nich si vyměňují kontakty pro případný společný postup proti cestovní kanceláři. "Jinak je tady hrozná zloba," dodala.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz