Zpravodajství

Vláda projedná protidrogovou politiku

Vláda projedná protidrogovou politiku

Vláda dnes projedná plán protidrogové politiky na následující dva roky i nový systém financování projektů na prevenci a léčbu závislostí. Vyjádří se k několika zprávám Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) včetně závěru týkajícího se nákupu gripenů pro českou armádu.

Zdroj: TV Nova

Rozhodnout má i o výši zahraniční rozvojové pomoci v příštím roce.
Ministři dále posoudí dohodu s USA týkající se likvidace nepotřebných protiletadlových raketových kompletů, které má ve výzbroji česká armáda.

Američané Česku nabídli finanční příspěvek ve výši asi 12,2 milionu korun na likvidaci zastaralých raket i odpalovacích zařízení sovětské výroby.

Vláda bude rovněž diskutovat o tom, jakým způsobem se bude cizincům platit výuka češtiny. Povinnost složit jazykovou zkoušku při udílení povolení k trvalému pobytu má přinést novela cizineckého a azylového zákona.

Kabinet má také jmenovat zmocněnce pro přípravu zřízení a fungování Ústavu pro studium totalitních režimů. Ministerstvo vnitra požádá vládu o více peněz na přesídlení českých krajanů z Kazachstánu.

Ještě před schůzí kabinetu se sejde vládní Výbor pro Evropskou unii. Jeho členové projednají zejména materiály týkající se blížícího se českého předsednictví, například plán chystaných neformálních summitů sedmadvacítky na území ČR.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz