Zpravodajství

Sražená holčička bojuje o život, rodiče neskrývají emoce

Sražená holčička bojuje o život, rodiče neskrývají emoce
Zdroj: TV Nova

Čtyřletá Lenka z Chodského Újezdu, kterou v pondělí srazil 38letý řidič, bojuje neustále o svůj život ve Fakultní nemocnici v Plzni. Tachovský soudce poslal řidiče do vazby. Je ve vazební věznici na Borech, aby se nevyhýbal trestnímu řízení a nemařil vyšetřování. Informoval o tom soudce Josef Junek.

Osmatřicetiletého řidiče obvinili policisté z trestného činu ublížení na zdraví v souběhu s trestným činem neposkytnutí pomoci.  

Policejní eskorta přivezla 38letého řidiče z vazby krátce po čtrnácté hodině. Muž nám těsně před vstupem do jednací síně řekl, že ho celá událost mrzí, ale že si na nehodu vůbec nevzpomíná. Pamatuje si prý jen útržky toho, co se dělo potom.

Rodiče v šoku

Rodiče malé Lenky mají za sebou další bezesnou noc. Stále se nemohou vzpamatovat z toho, co se v pondělí v Chodském Újezdě stalo. "Bude mít následky na celý život," řekla TV Nova matka Lenky.
"Chtěl bych pro něj ten nejvyšší trest. Ale pro nás je teď nejdůležitější, aby byla malá v pořádku," řekl otec dívky.

Ve středu za holčičkou jeli do nemocnice s nadějí, že ji lékaři začnou probouzet z umělého spánku. Holčička má ale před sebou další náročnou operaci pánve, takže to zatím není možné.

Hrozí mu pět let vězení

Muž si vyslechl obvinění z trestného činu ublížení na zdraví v souběhu s trestným činem neposkytnutí pomoci. Bude-li uznán vinným, hrozí mu až pětileté vězení, řekl mluvčí tachovských policistů Václav Blahník.

Podle mluvčího byl současně podán podnět státnímu zástupci, aby podal návrh na vzetí do vazby.

Řidič, který má trvalé bydliště na Tachovsku, uvedl, že po nehodě byl v šoku a měl potřebu dostat se z místa neštěstí pryč. Proto od sraženého dítěte ujel.

Podle Blahníka se skrýval u jednoho z příbuzných. Policisté po něm pátrali od pondělního odpoledne a zadrželi ho dnes kolem 07:00. Podle informací si pro něj dojeli do zahrádkářské kolonie v Tachově, kde se ukrýval.

Vozidlo značky Škoda Favorit, které řídil, bylo vypůjčené. Automobil policisté našli opuštěný už krátce po nehodě v jedné z obcí nedaleko Tachova.

Čtyřleté dítě řidič srazil v obci Chodský Újezd kolem 13:20. Jel příliš rychle, nezvládl řízení a vyjel na trávník po pravé straně silnice. Přední částí auta srazil dítě, které tam šlo s matkou. "Auto dále zachytilo i ženu, která tlačila kočárek se synem. Matka upadla na silnici, kočárek se převrátil," uvedl Blahník. Řidič po srážce zastavil, vystoupil, ale poté urychleně skočil do auta a z místa nehody ujel.

Matka a malý syn byli na místě ošetřeni lékařem a propuštěni do domácího léčení, děvčátko přepravil vrtulník s vážnými zraněními do Fakultní nemocnice v Plzni.

Dítě utrpělo těžká mnohačetná poranění a už podstoupilo několik složitých operací. "Jeho stav zůstává velmi vážný až kritický," uvedla dopoledne mluvčí Renata Jenšíková. 

Muž byl již trestán a živí se krádežemi

Policisté po řidiči pátrali od pondělního odpoledne. Procházeli kluby a další místa v Tachově. "Vím o tom, že v noci volal svým rodičům a řekl jim, že se bude skrývat a živého ho nedostanou," uvedl zdroj, který je o případu informován.

Podle něj je obviněný řidič v Tachově znám jako osoba, jež nepracuje, živí se krádežemi a v minulosti byla už trestána.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz