Zpravodajství

Rozčtvrcená dívka dříve žila v ústavu, její syn zůstane u příbuzných

Rozčtvrcená dívka dříve žila v ústavu, její syn zůstane u příbuzných
Zdroj: TV Nova

Okresní soud v Ústí nad Labem rozhodoval, co se stane s tříletým dítětem po zavražděné dívce. Poté, co se otec dítěte přiznal k vraždě své přítelkyně a skončil ve vazbě, byl chlapec umístěn do azylového domu. Nám se podařilo vypátrat minulost zavražděné.

Teď je jasné, že tříletý chlapec, jehož křestní jméno z etických důvodů neuvedeme, zůstane u někoho z rodiny.

Mluvčí okresního soudu potvrdil, že podle předběžného opatření svěřil soud péči blízké osobě, údajně má jít o tetu malého chlapce.

Přitom podle sousedů se o dítě často starala také matka obviněného muže, ale soud se nakonec na její stranu nepřiklonil. Podle našich informací nebylo možné svěřit dítě do péče prarodičů ze strany matky, protože o ni samotnou se rodiče v mládí nestarali a pečoval o ni dědeček.

Dívka žila také v ústavu

Výchovný ústav ve městě Počátky na Vysočině. Tam žila tehdy šestnáctiletá Monika Blažková. Do ústavu se dostala kvůli problémům v rodině, staral se o ni děda, ale výchovu prý nezvládal.
Monika se pak zamilovala do Miroslava Ritticha z Ústí nad Labem, čtyři roky spolu žili na sídlišti Severní Terasa, narodil se jim syn, často se hádali. Naposledy šarvátka skončila smrtí partnerky.

Nalezena u gymnázia

Mladou ženu, jejíž rozřezané tělo nalezly děti v ústeckém parku na Severní Terase, zabil podle policie její devětadvacetiletý přítel. Svoji 21letou přítelkyni, se kterou měl tříleté dítě, prý zavraždil po vzájemné hádce úderem tupým předmětem do hlavy.

Ženu rozřezal, aby se snáze zbavil jejího těla. Použil k tomu kuchyňský nůž a pilku. Muže policisté zadrželi ve čtvrtek. Muž se k činu doznal. Hrozí mu trest až 15 let vězení.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz