Zpravodajství

Nicolas Topolánek dostal do vínku vítězství

Syna, který se včera narodil jednapadesátiletému premiéru a šéfovi Mirku Topolánkovi a jeho přítelkyni Lucii Talmanové, pokřtili rodiče poměrně neobvyklým jménem Nicolas. Pochází z řeckého Nikoláos a znamená "vítězství lidu".

Malý Nicolas Topolánek měří 51 centimetrů, váží 3,06 kilogramu a narodil se zdravý, dva dny před termínem. Jméno mu rodiče vybrali společně, prý spontánně při pohledu na miminko. Zatímco tři děti z Topolánkova stále existujícího manželství mají běžná česká jména Petra, Jana a Tomáš, tentokrát padla volba na cizokrajně znějícího Nicolase. U nás je běžně používaná jeho dívčí varianta Nikol, pro chlapce pak počeštěný Mikuláš. Jak uvádí odborná literatura, je tento světec patronem nejen dětí, kterým nosí dárky, poutníků nebo námořníků, ale třeba také obchodníků s parfémy nebo krajkami a hostinských. Modlitba k němu chrání proti zlodějům.

Původně chtěla Lucie Talmanová, aby měl potomek příjmení po ní, a je pravda, že Nicolas Talman zní přirozeněji. Nicméně v poslední době volí většina českých celebrit pro své potomky jména natolik neobvyklá, že malý Nicolas Topolánek se vedle Charlotty Elly Gottové, Korduly Žilkové, Noemi Mukové nebo Artura Štaidla bude cítit určitě dobře.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz