Zpravodajství

Nicolas Topolánek dostal do vínku vítězství

Syna, který se včera narodil jednapadesátiletému premiéru a šéfovi Mirku Topolánkovi a jeho přítelkyni Lucii Talmanové, pokřtili rodiče poměrně neobvyklým jménem Nicolas. Pochází z řeckého Nikoláos a znamená "vítězství lidu".

Malý Nicolas Topolánek měří 51 centimetrů, váží 3,06 kilogramu a narodil se zdravý, dva dny před termínem. Jméno mu rodiče vybrali společně, prý spontánně při pohledu na miminko. Zatímco tři děti z Topolánkova stále existujícího manželství mají běžná česká jména Petra, Jana a Tomáš, tentokrát padla volba na cizokrajně znějícího Nicolase. U nás je běžně používaná jeho dívčí varianta Nikol, pro chlapce pak počeštěný Mikuláš. Jak uvádí odborná literatura, je tento světec patronem nejen dětí, kterým nosí dárky, poutníků nebo námořníků, ale třeba také obchodníků s parfémy nebo krajkami a hostinských. Modlitba k němu chrání proti zlodějům.

Původně chtěla Lucie Talmanová, aby měl potomek příjmení po ní, a je pravda, že Nicolas Talman zní přirozeněji. Nicméně v poslední době volí většina českých celebrit pro své potomky jména natolik neobvyklá, že malý Nicolas Topolánek se vedle Charlotty Elly Gottové, Korduly Žilkové, Noemi Mukové nebo Artura Štaidla bude cítit určitě dobře.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz