Zpravodajství

V Praze se nekradou mobily tak jako jinde na světě

V Praze se nekradou mobily tak jako jinde na světě
Zdroj: TV Nova

Praha obstojně uspěla v testu slušnosti. Na celém světě testovala společnost Reader's Digest poctivost lidí. Test spočíval v tom, že redaktoři po městě záměrně ztratili na různých místech 30 mobilních telefonů. V našem hlavním městě se ji vrátilo neuvěřitelných 23.

Pozor na zloděje - to si můžou turisté v Praze přečíst v tramvaji, metru nebo propagačních materiálech. Test, který nedávno proběhl, ukázal, že Praha na tom není zase až tak špatně.

Jeden z redaktorů Reader's Digest jakoby ztratil mobily na různých místech Prahy. Ať už to bylo v centru, v parku, v samoobsluze nebo u bankomatu.

Zajímavé bylo sledovat chování lidí. Hlavně těch co mobil nevrátili. Snažili se být nenápadní.

Naopak poctivci mobil normálně zvedli a hledali v seznamu, komu může patřit. Nejlépe dopadlo Slovinsko, kde se z 30 vrátilo 29 mobilů. Na druhém místě bylo Toronto a třetí byl Soul.

Když lidé mobil našli, chovali se rozdílně. Tento mladík do něj kopal, jestli náhodou není ke kašně přilepený. Další pán se rozhlédl a šup s ním do tašky. Z nákupního košíku ho zase rychle sebrala paní - vypnula vyzvánění a nenápadně ho zastrčila do kapsy.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz