Zpravodajství

V Praze se nekradou mobily tak jako jinde na světě

V Praze se nekradou mobily tak jako jinde na světě
Zdroj: TV Nova

Praha obstojně uspěla v testu slušnosti. Na celém světě testovala společnost Reader's Digest poctivost lidí. Test spočíval v tom, že redaktoři po městě záměrně ztratili na různých místech 30 mobilních telefonů. V našem hlavním městě se ji vrátilo neuvěřitelných 23.

Pozor na zloděje - to si můžou turisté v Praze přečíst v tramvaji, metru nebo propagačních materiálech. Test, který nedávno proběhl, ukázal, že Praha na tom není zase až tak špatně.

Jeden z redaktorů Reader's Digest jakoby ztratil mobily na různých místech Prahy. Ať už to bylo v centru, v parku, v samoobsluze nebo u bankomatu.

Zajímavé bylo sledovat chování lidí. Hlavně těch co mobil nevrátili. Snažili se být nenápadní.

Naopak poctivci mobil normálně zvedli a hledali v seznamu, komu může patřit. Nejlépe dopadlo Slovinsko, kde se z 30 vrátilo 29 mobilů. Na druhém místě bylo Toronto a třetí byl Soul.

Když lidé mobil našli, chovali se rozdílně. Tento mladík do něj kopal, jestli náhodou není ke kašně přilepený. Další pán se rozhlédl a šup s ním do tašky. Z nákupního košíku ho zase rychle sebrala paní - vypnula vyzvánění a nenápadně ho zastrčila do kapsy.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz