Zpravodajství

Na Nuselském mostě vyrůstají zábrany

Na Nuselském mostě vyrůstají zábrany
Zdroj: TV Nova

Nuselský most zdobí nové bariéry. Mají zabránit sebevrahům v jejich depresivních úmyslech. Na pletivu jsou nově umístěny zahnuté plechy.

Nuselský most je železobetonový most v Praze. Klene se přes Nuselské údolí a spojuje Pankrác a vzdálenější jihovýchodní části města s Karlovem a se středem města. Na vrchu mostu je šestiproudá silnice a uvnitř tubus pro metro. Most byl dostavěn roku 1973. Na jeho pankrácké straně je jeho součástí stanice metra Vyšehrad.

Most je součástí severojižní magistrály. Větší část mostu patří do obvodu a městské části Praha 2, část jižně od přemostěné železniční trati do obvodu a městské části Praha 4. Most také překračuje park Folimanku, potok Botič a ulice Jaromírovu (s provozem tramvají) a Sekaninovu (podél Botiče).

Nuselský most je 485 metrů dlouhý a 26,5 m široký. Má železobetonovou rámovou konstrukci a čtyři pilíře. Dvě pole mostu mají rozpětí 68,5 m a tři 115,5 m. Klene se průměrně 42,5 m nad údolím. Vnitřní tubus pro metro má lichoběžníkový tvar a výšku téměř 6,5 m. Tloušťka jeho stěn je od 30 do 110 cm. Most je jedním z největších v celém Česku. Osvětlují ho lampy umístěné uprostřed mostu.

Začátkem 90. let 20. století bylo na okrajích mostovky, podél chodníků, vybudováno 2,7 m vysoké zábradlí, které má odrazovat sebevrahy od skoků. Celkem si zde skokem do údolí vzalo život již přes 300 lidí.

zdroj: Wikipedia

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz