Zpravodajství

Pěstování cukrovky v Česku zvoní hrana?

Pěstování cukrovky v Česku zvoní hrana?

Čeští pěstitelé cukrovky varují, že v dalších letech by mohla z českých a moravských polí zcela zmizet cukrová řepa. Obávají se totiž nařízení z Evropské unie. Ta chce totiž její produkci radikálně snížit.

Zdroj: TV Nova

O své živobytí se obávají pěstitelé a výrobci cukru. Evropská unie chce snížit produkci cukru až o třicet procent.

 

"Obáváme se toho, aby z Bruselu nepřišly direktivy s omezením nebo snižování produčních kvót nějak nespravedlivě, než tomu bude ve starých členských státech," říká viceprezident Agrární komory Oldřich Reinberger. 

 

Pokud by totiž Evropská Unie chtěla z větší části omezit produkci cukru jen u svých nových členských státu, tak by to pro české zemědělce byla katastrofa. Snižování produkce cukru již některé z nich totiž ke krachu dohnalo.

 

"Musí se snižovat produkce výroby v Evropě a my už jsem tady byly postiženi, protože byly už uzavřeny tři závody," uvedl Reinberger. Na pomoc si tak česká agrární komora, která zájmy zemědělců hají, přizvala vládu i ministerstvo zemědělství.

 

Ministerstvo zemědělství pěstitelům cukru vzakuzuje, že český cukr v Bruselu bez boje nedá a zemědělci se o svě živobití obávat nemusí.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz