Zpravodajství

Chcete znát své body za přestupky? Vystůjte si frontu

Chcete znát své body za přestupky? Vystůjte si frontu

Desítky lidí stojí denně na dopravních inspektorátech s žádostí o zjištění počtu bodů nasbíraných za dopravní přestupky. Osobní návštěva je totiž jedinou možností, jak zjistit kolik, jich máte na svém kontu. Pokud vás totiž vyfotí radar a nezastaví vás policisté, můžete se o přestupku dozvědět až s ročním zpožděním.

Zdroj: TV Nova

Díky radarům řidiči často ani nevědí, že spáchali přestupek. Stačí mírně překročit rychlost a radar je vyfotí.

Přestupek pak od policie putuje úředníkům. Řidič se o přestupku a o tom, že přišel o body dozvídá s několika měsíčním zpožděním.

Jenže během té doby můžete na měřeném úseku znovu nepatrně překročit rychlost a získat tak další pokutu a další body. Při návštěvě úřadu vás pak čeká velké překvapeni. Stejně jako třeba pana Karla.

"Přišel jsem si zjistit, jestli nemám nějaké body, protože člověk nikdy neví," říká pan Karel.

Po vyplnění žádosti a zaplacení správního poplatku 15 Kč se od úředníků dozvěděl nepříjemnou zprávu. "Zjistil jsem, že mám čtyři body a je to už pět měsíců a že by mi dali vědět."

Lidé tak často musí čekat na přapážkách fronty i v hodinových frontách. Jinak než při osobní návštěvě se stav vašeho konta nedozvíte.

I ministerstvo přiznává, že rok pro oznámení přestupku je nespravedlivý.

Dokonce ani nevyloučilo zkrácení roční lhůty. Uvažuje se i o možnosti, zjistit body na internetu.

V české republice je přes 6,5 milionu vydaných řidičáků. Pokud by měl registr fungovat přes internet, znamenalo by to podle ministerstva přidělit každému přístupové heslo a zajistit ochranu osobních údajů.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz