Zpravodajství

VIDEO: Semafor v centru Prahy se zbláznil

VIDEO: Semafor v centru Prahy se zbláznil

Rozbitý semafor celé dopoledne komplikoval dopravu na Rašínově nábřeží v centru Prahy. Řidiči nevěděli, co se děje. Na semaforu svítily zároveň jak červená, tak zelená barva. Zmatená auta najížděla do křižovatky ze všech stran najednou.

Zdroj: TV Nova

Jen velkou náhodou nedošlo k žádné havárii. Odpoledne už semafor svítil podle všech pravidel.

Prahu ochromily uzavírky a opravy silnic

Období prázdnin znamená pro řadu měst opravy silnic a následné uzavírky. Nevyhnuly se ani hlavnímu městu a s nadsázkou se dá říct, že se Praha stověžatá změnila v Prahu rozkopanou.

Rozkopané Rašínovo nábřeží, uzavřený Palackého most, opravy silnice na jižní spojce a výstavba nových pruhů na výjezdu z Prahy na dálnici D1. Tyto a další uzavírky v Praze se stávají pro řidiče každodenní pastí. Proč právě teď? V létě je prý menší provoz.

Největší problém je, když se právě v uzávěře nebo ve zúžení stane dopravní nehoda. To se pak utvoří dlouhé kolony, ve kterých řidiči stráví i několik hodin. Jako dnes ráno na příjezdu do Prahy. Kvůli srážce dvou aut se tady utvořila až osmikilometrová kolona.

Přetížené dopravě v centru Prahy by měl pomoct nový obchvat Prahy. Ten už se sice začal stavět, jenomže i tady je problém.

Pozemky v Modřanském údolí, kudy má vést přemostění, totiž vlastní rakouská firma. A ta se jich za cenu, kterou nabízí stát, nechce vzdát.

Ředitelství silnic a dálnic ale i přes tyto komplikace slibuje, že první auto na nový okruh vyjede ve slibovaném termínu - na jaře roku 2010. Do té doby se budou muset řidiči v hlavním městě s kolonami a zácpami smířit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz