Zpravodajství

Podvod: Falešná nabídka domácích prácí

Podvod: Falešná nabídka domácích prácí
Zdroj: TV Nova

Na internetu se v posledních dnech objevily velmi lákavé inzeráty na práci z domova. Jenže nám se podařilo zjistit, že jde o podvod. Za kompletování reklamních letáků nabízí jistý Mikuláš Kopecký tři tisíce týdně.

Háček je ale v tom, že požaduje stokorunovou zálohu a práci stejně nezařídí.

Když jsme po Mikuláši Kopeckém pátrali, přišli jsme na to, že je to vymyšlený člověk a peníze vybírá někdo jiný. Tímto způsobem prý u nás podnikají stovky lidí.

Úvodní dopis realitní kanceláře, chyták na lidi

Tohle je úvodní dopis realitní společnosti : Údajně je velmi známá ve Střední Evropě. Teď chce expandovat na náš a Slovenský trh a potřebuje reklamu. Ve skutečnosti ale neexistuje a není ani v obchodním rejstříku.

Inzerovaná práce spočívá v tom, že lidé by rozesílali její letáčky. Jenže aby práci dostali, musí jistému Mikuláši Kopeckému poslat stokorunovou zálohu. A lidé opravdu posílají.

Podle našich informací chodí na adresu v pražských Letňanech stovky dopisů. Denně kolem deseti. Byt patří cizinci Arturovi Sarkisjanovi a ten ho pronajímá podle jeho bratrance dvěma studentům.

Jméno Kopecký je podle všeho vymyšlené jméno a dopisy údajně vybírá jeden z nájemníků bytu. Při každém otevření schránky na něj čeká bezpracná odměna několik stovek.

Práce z domova je pro mnoho lidí velmi lákavá. Podle personalistů se v ní proto objevují velmi často podvody tohoto typu nebo pyramidových her. V republice jich můžou být řádově stovky. Většinou to končí tím, že ten člověk něco pošle a dostane odpověď třeba : „Udělej to samé,co já".

Policie se případem zatím nezabývá kvůli nízké škodě. Aby dosáhla pěti tisíc, muselo by se spojit padesát podvedených lidí a podat hromadnou žalobu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz