Zpravodajství

ČSSD chce postavit mimo službu vedení ÚOOZ

ČSSD chce postavit mimo službu vedení ÚOOZ
Zdroj: TV Nova

Sociální demokracie ve čtvrtek vyzvala policejního prezidenta, aby dočasně postavil mimo službu vedení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a útvar prověřil. S výzvou přišla potom, co se objevili informace, že odtud mohli uniknout odposlechy jednoho z nejbohatších českých podnikatelů Andreje Babiše.

Sám Andrej Babiš dostal seznam odposlechů své osoby od polského lobbisty Jacka Spyry na jaře. A to s tím, že ty, o které bude mít zájem, mu Spyra obstará.

Kvůli možnému úniku odposlechů, vyzvala ČSSD policejního prezidenta, aby Útvar pro odhalování organizovaného zločinu prověřil.

Sociální demokraté žádali prověrku útvaru už dříve po ministrovi vnitra , když ho opustil jeden z policistů - Ladislav Žákovec. Ten se dal do služeb Tomáše Pitra, tedy na druhou stranu barikády. Žákovec podnikatele totiž vyslýchal, a to v době, kdy se ještě jako policista podílel na vyšetřování vraždy Pitrova spolupracovníka Františka Mrázka.

Kvůli možnému úniku odposlechů Andreje Babiše, teď ČSSD žádá o prošetření znovu.

O celé věci chtějí sociální demokraté mluvit s ministrem vnitra i policejním prezidentem v poslanecké sněmovně na jednání výboru pro bezpečnost.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz