Zpravodajství

Šporcl chtěl při porodu hrát na housle, ale třásly se mu ruce

Šporcl chtěl při porodu hrát na housle, ale třásly se mu ruce
Zdroj: Korzo

Malá Violeta Šporclová, která se narodila dnes ráno herečce Báře Kodetové a houslistovi Pavlu Šporclovi, bude velmi veselé dítě. Alespoň si to myslí její tatínek, protože ve chvíli, kdy přišla na svět, zněla porodním sálem třetí věta Dvořákovy sonáty z posledního Šporclova cédéčka. A to je prý hodně veselá hudba.

Porod císařským řezem byl na dnešní ráno plánovaný, takže zatímco nastávající maminka odjela do porodnice večer, tatínek ještě stihl odehrát svůj poslední koncert sezóny. A ráno se přesně na půl sedmou dostavil do porodnice.

"Porod probíhal při lokálním umrtvení a Baruška chtěla při porodu hudbu, tak jsem nejdřív myslel, že můžu hrát sám. Ale pak jsem si uvědomil, že by to nešlo, že bych byl celý úplně roztřesený. Tak jsem přinesl svoje poslední cédéčko se Sukem a Dvořákem," vysvětluje Pavel Šporcl. "A miminko se narodilo přesně v 7:50 při třetí větě z Dvořákovy sonáty, která je hodně veselá. Tak bude určitě hodně veselá i dcera."

Přestože už nějaký čas nastávající rodiče věděli, že se jim má narodit holčička, určitá nejistota zůstávala. "Baruška měla totiž bříško do špičky, a to se říká, že se narodí kluk," říká Šporcl. "Kromě toho se hned několika známým stalo, že se jim narodilo dítě opačného pohlaví, než lékaři slibovali, tak jsem byl napjatý do posledního okamžiku."
Zatímco malou Violetu dali mamince do náruče okamžitě po narození, Pavel musí ještě počkat.

"Ale hladil jsem ji, fotil a natáčel. Je moc krásná, tmavovlasá," rozplývá se čerstvý tatínek. Pro malou Violetu vybral jméno on. Chtěl, aby bylo ze světa hudby, a viola je hudební nástroj.

"Violetta je potom v italštině malá viola, jen jsem ubral jedno t, aby to nevypadalo moc cize. Příští potomek se ale bude jmenovat, jak rozhodne Baruška, aby to bylo demokratické. A myslím, že při tom zabrousí do hereckých kruhů," těší se už Pavel Šporcl.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz