Zpravodajství

Češi zapomínají na vracení daní při nákupech v zahraničí

Při nakupování v zemích, které nejsou členy Evropské unie, je možno uplatnit navrácení daně ze zakoupeného výrobku. Češi na to však mnohdy nemyslí a takzvanou Tax Free službu po návratu z ciziny nenárokují. Navrácení daně je přitom možno využít například při nákupech v oblíbeném Chorvatsku, Turecku nebo na severním Kypru, uvedl pro nova.cz Jiří Macas ze společnosti Global Refund Czech Republic.

Stačí při nákupu v obchodě, který je označen "tax free" splnit minimální hranici 2000 Kč. Prodavač vypíše formulář a při odjezdu nebo odletu z dovolené předložíte formulář, účtenku a zboží pohraničnímu celnímu úřadu a ten potvrdí vývoz zboží, popsal nova.cz Macas.

Potom už se stačí po návratu do Čech obrátit na naše výplatní místa a DPH ze zakoupeného zboží vám bude vráceno. Tato výplatní místa jsou v Praze ve Vodičkově ulici a Na Příkopě. Navrácení daně je však možno požadovat již přímo na letišti.

Stejně tak je možné nárokovat Tax Free např. v Kanadě, Argentině, Koreji, Singapuru nebo na Islandu. Češi od vstupu do EU v roce 2004 na navrácení daní velmi často zapomínají.

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz