Zpravodajství

Na Tachovsku řádí žhář, počtvrté tam hořelo

Na Tachovsku řádí žhář, počtvrté tam hořelo

Už počtvrté během jediného měsíce hořelo vpodvečer v Třískolupech na Tachovsku. Tentokrát lehla popelem jedna ze zemědělských budov. Místní obyvatelé jsou přesvědčeni o tom, že v jejich vesnici řádí žhář.

Zdroj: TV Nova

Poprvé hořelo v červnu osobní auto, jen o dva týdny později vyjížděli hasiči k požáru staré stáje za vesnicí. Krátce na to zapálil někdo balík sena v přístěnku u místní hospody. Poslední nedělní požár byl zatím největší.

"Plameny šlehaly hodně moc vysoko, bylo to veliké," řekl TV Nova jeden ze svědků požáru.

Oheň poškodil konstrukci haly. Shořely krovy a velká část střechy.
Těsně před tím než místní zpozorovali plameny, viděli, jak odtud odchází podezřelý muž. Na místo přijel i speciálně vycvičený pes, který propátrával okolí a hledal stopy.

Policisté teď prověřují souvislosti mezi jednotlivými požáry. "Příčina vznícení je předmětem dalšího vyšetřování, předběžně byla vyčíslena škoda na 250 tisíc korun," míní policisté.

Místní doufají, že se podaří pyromana brzy dopadnout. Oni budou zase klidně spát.

Hasičů rozebrali pomocí automobilové plošiny střechu a po dvou hodinách od příjezdu na místo dokončili demontáž střešních konstrukcí. "Požár lokalizovali po 15 minutách a zlikvidovali po dvou hodinách," uvedl mluvčí hasičů František Vaško. Objekt, na němž se podařilo uchránit hodnoty za jeden milion korun, vlastní Pozemkový fond.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz