Zpravodajství

Na Tachovsku řádí žhář, počtvrté tam hořelo

Na Tachovsku řádí žhář, počtvrté tam hořelo

Už počtvrté během jediného měsíce hořelo vpodvečer v Třískolupech na Tachovsku. Tentokrát lehla popelem jedna ze zemědělských budov. Místní obyvatelé jsou přesvědčeni o tom, že v jejich vesnici řádí žhář.

Zdroj: TV Nova

Poprvé hořelo v červnu osobní auto, jen o dva týdny později vyjížděli hasiči k požáru staré stáje za vesnicí. Krátce na to zapálil někdo balík sena v přístěnku u místní hospody. Poslední nedělní požár byl zatím největší.

"Plameny šlehaly hodně moc vysoko, bylo to veliké," řekl TV Nova jeden ze svědků požáru.

Oheň poškodil konstrukci haly. Shořely krovy a velká část střechy.
Těsně před tím než místní zpozorovali plameny, viděli, jak odtud odchází podezřelý muž. Na místo přijel i speciálně vycvičený pes, který propátrával okolí a hledal stopy.

Policisté teď prověřují souvislosti mezi jednotlivými požáry. "Příčina vznícení je předmětem dalšího vyšetřování, předběžně byla vyčíslena škoda na 250 tisíc korun," míní policisté.

Místní doufají, že se podaří pyromana brzy dopadnout. Oni budou zase klidně spát.

Hasičů rozebrali pomocí automobilové plošiny střechu a po dvou hodinách od příjezdu na místo dokončili demontáž střešních konstrukcí. "Požár lokalizovali po 15 minutách a zlikvidovali po dvou hodinách," uvedl mluvčí hasičů František Vaško. Objekt, na němž se podařilo uchránit hodnoty za jeden milion korun, vlastní Pozemkový fond.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz