Zpravodajství

Zřícená hala v Kladně se musí zbourat

Komise kladenského magistrátu společně s policisty a statikem dnes odpoledne rozhodovala co s halou, jejíž část se minulou sobotu zřejmě vinou zlodějů zřítila. Městská policie už nebude objekt hlídat -vše má teď v rukou majitel haly-který by měl zajistit demolici.

Po zhruba patnáctiminutové prohlídce bylo rozhodnutí statika jasné a stručné. Rozhodně ta hala se musí demolovat," uvedl statik. A to prý co nejdříve. Celá se prý může zřítit prakticky kdykoli. Zloději si podle statika dali při rozebírání v uvozovkách opravdu záležet.

Na místě byl také zástupce firmy, které hala patří. Ten se teď musí postarat o to, aby objekt specializovaná firma srovnala se zemí.
Městským strážníkům skončilo okolo druhé odpoledne hlídání zřícené haly, ani tak se ale dovnitř nesmí nikdo dostat.

Policie zatím ještě nikoho neobvinila. Vyšetřování i nadále pokračuje.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz