Zpravodajství

Romové se bouřili, důvodem je pouliční válka rodin

Romové se bouřili, důvodem je pouliční válka rodin
Zdroj: TV Nova

Před brněnským Krajským zastupitelstvím v pondělí skupina lidí protestovala proti postupu při vyšetřování nedávného brutálního útoku v Prostějově. Tehdy byl uprostřed noci napaden a postřelen muž. Ten má teď strach o sebe i rodinu, protože všichni útočníci jsou stále na svobodě.

Josef Lakatoš byl kolem čtvrté ráno ve svém bytě napaden šesti muži. Ti ho začali tlouct dřevěnými tyčemi. Když se bránil, jeden z útočníků ho střelil do břicha. Po tomto zážitku mu zůstala obrovská jizva a prý i strach o sebe a o své blízké.

Dvě romské rodiny tam řešily vzájemné spory se zbraní v ruce. Jeden muž byl postřelen, nyní leží v nemocnici. Uvedl to mluvčí olomouckých záchranářů Ivo Mareš.

Čtyři z šesti násilníků už vyslechla policie. Všichni muži zůstali na svobodě. Napadení Lakatošovi teď obviňují z korupce policisty, jejichž jmény se údajně útočník zaštiťuje.

Dokonce i útočník, který se po činu pokusil prchnout na Slovensko, je stále na svobodě. Byl totiž obviněn pouze z lehké újmy na zdraví.
Případu se po pondělní demonstraci zřejmě ujme brněnské Krajské zastupitelství. To by mělo věc znovu prošetřit.

Souvislost s kauzou zmizelé dívky

Podle kriminalisty má případ souvislost s pohřešovanou patnáctiletou Mercedes Lakatošovou z Prostějova, po které vyhlásili policisté pátrání. Zmizení dívky oznámila policistům její matka. Lakatošová údajně v odjela autem se třemi mladíky.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz