Zpravodajství

Dva Češi zemřeli pod koly kamionu v Chorvatsku

Dva Češi zemřeli pod koly kamionu v Chorvatsku

Počet zemřelých Čechů v Chorvatsku se letos vyšplhal už na číslo 11. V pondělí odpoledne na silnici nedaleko Karlovace havarovalo osobní auto s českou SPZ. Na místě zemřela 17letá dívka, 32letý řidič podlehl svým zraněním při převozu do nemocnice. Našemu serveru to sdělila česká konzulka ve Splitu Veronika Honcová.


"Řidič kamionu s návěsem vjel do protisměru," uvedla Honcová s tím, že návěsu se nestačil vyhnout český řidič osobního auta. "Český řidič nehodu nezavinil," řekla konzulka. Podle ní se Češi vraceli z dovolené domů směrem do České republiky. Diplomatka zdůraznila, že nehoda se stala na silnici, nikoli na dálnici.

"V autě seděly ještě další dvě ženy," řekla česká diplomatka. Podle ní ženy utrpěly lehká zranění, nyní jsou na ošetření v nemocnici. "Tři ženy v autě byly příbuzné, muž nikoli," uvedla konzulka.

Čeští diplomati informovali rodiny zemřelých.

11.červen 2007. Chorvatsko hlásí první českou oběť letošní sezóny. Třiačtyřicetiletý muž se utopil na Makarské riviéře.

Oblíbené Chorvatsko je nebezpečné

Již dříve se letos v Chorvatsku pět lidí utopilo, tři zahynuli při autonehodách a jeden muž zemřel na infarkt. Jednou z posledních obětí byl nedávno devětadvacetiletý muž, který se u poloostrova Pelješac na jihu země potápěl adrenalinovým způsobem bez přístrojů. Podle českých diplomatů proto patří letošní sezona v Chorvatsku k těm nejnáročnějším.

Přes veškerou pomoc se ale muže zachránit nepodařilo. Další tragédie na sebe nenechaly dlouho čekat. Před pěti dny v Chorvatsku zemřel v pořadí už devátý Čech. Devětadvacetiletému potápěči se stalo osudným hloubkové potápění.

Chorvatsko patří u nás k nejoblíbenějším prázdninovým destinacím. Jen loni ho navštívilo kolem milionu Čechů.

Mnoho z nich se odtud nevrátilo. V roce 2005 to bylo 18 lidí. V roce 2006 - 12 a letos, přestože ještě zdaleka sezóna nekončí, je už mrtvých 11 našich turistů.

Od poloviny června, tedy během této turistické sezony, už zemřelo celkově v zahraničí 40 Čechů. Nejčastějšími příčinami byly dopravní nehody, utonutí a infarkty.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz