Zpravodajství

Štáb TV Nova sestavil podobiznu bankovního lupiče

Štáb TV Nova sestavil podobiznu bankovního lupiče
Zdroj: TV Nova

Redaktorce TV Nova Lucii Kándlové se v pondělí podařilo natočit lupiče přímo při činu v bance. V úterý časně ráno redaktorka svědčila na policii.

Lupič v kukle mířil na úřednici pistolí. Ta mu vydává peníze a on si je skládá do sáčku. Vše trvá jen několik vteřin. Lupič utíká, u křoví si strhává kuklu a mizí za spořitelnou. V ten moment ho natočil náš štáb.

Muž z banky odnesl přes 130 tisíc korun. Policie ho zatím nedopadla. V úterý ráno jako hlavní svědci loupeže, sestavili členové našeho štábu na policii, lupičovu podobiznu.

Asi po třech hodinách se nám daří identikit sestavit. Na hlavě má srolovanou kuklu, vlasy krátké, nebo je holohlavý. Oči má trochu zapadlé. Úplně nejvíc nám v paměti utkvěly jeho rty, které měl protažené směrem ke tvářím.

Policie proto žádá veřejnost o pomoc. A pokud si někdo včera podezřelé osoby kolem půl jedné v okolí spořitelny všiml, ať zavolá na linku 158.

Lupič byl natočen objektivem naší televize

Lupič na sobě měl světlou mikinu, u křoví si stáhnul kuklu a zmizel za spořitelnou. Lupič běžel po trávě, za spořitelnou zahnul doleva a ztratil se. Policisté na místo přijeli během několika minut. Okolí spořitelny okamžitě začali prohledávat. Po lupiči se ale slehla zem.

"Pachatelem byl pravděpodobně muž ve věku 30 let, 180 cm, silnější postavy," uvedli policisté. Na úřednici mířil zbraní a ta mu vydala 136 tisíc korun. Po pachateli kriminalisté pátrají.

Policisté na místo přijeli během několika minut. Okolí spořitelny okamžitě začali prohledávat. Po lupiči se ale slehla zem.

Kriminalisté nevylučují, že měl lupič komplice, který na něj čekal v autě poblíž spořitelny. Žádají proto případné svědky, kteří dnes v půl jedné odpoledne kolem spořitelny procházeli, o pomoc.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz