Zpravodajství

Obchodníci nechtějí drobné platby kartou

Obchodníci nechtějí drobné platby kartou
Zdroj: TV Nova

Ačkoliv jsou platební karty už naprosto běžnou věcí, někteří prodejci stále tyto karty neradi přijímají nebo dokonce odmítají, když chcete zaplatit malé částky.

Mnozí obchodníci se hájí tím, že se jim to nevyplatí, protože bankám odvádějí vysoké poplatky. Každý, kdo si pořídí platební terminál musí přijmout kartu nezávisle na tom, jak velkou částku zákazník kartou platí.

Někteří obchodníci nechtějí karty brát, pokud útrata nedosáhne určité výše, např. jednoho sta korun. Ale částka není rozhodující,obchodník je povinen kartu přijmout.

Zákazník by měl hned zavolat na klientskou linku banky, která mu kartu vydala. Tato banka bude kontaktovat banku, se kterou má obchodník uzavřenou smlouvu a vyvodí z toho důsledky.

Ředitel ČOI v Hradci Králové vidí nejlepší řešení v plánovaném zavedení evropské směrnice, která by měla sjednotit pravidla pro placení kartami.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz