Zpravodajství

Královna Alžběta II. ožení prvního vnuka

Pro každého, kdo s napětím sleduje milostné vztahy obou synů princezny Diany a prince Charlese, se zpráva o chystané svatbě prvního z vnoučat královny Alžběty II. stala překvapením. Není to totiž ani starší William, ani mladší Harry, ale jejich bratranec, syn princezny Anny, devětadvacetiletý Peter Phillips.

Peter Phillips oznámil, že se v blízké době hodlá oženit s Autumn Kellyovou, jedenatřicetiletou Kanaďankou, s níž již nějaký čas žije. Královnin nejstarší  vnuk, který je v následnictví na britský trůn desátý v pořadí, nemá žádný královský titul, ale patří k nejpopulárnějším osobnostem z královské rodiny. Jako nadšený sportovec (má v tomto oboru i vysokoškolské vzdělání) pracoval pro tým Formule 1 Williams a od roku 2005 působí v Edinburghu ve vedení Royal bank of Scotland.
Pro mnohé milovníky monarchie je tato zpráva překvapením, protože podle protokolu se nemají dvě svatby v královské rodině konat krátce po sobě a právě nyní byla, jak se říká, na forhontě Peterova sestra Zara (26), miláček královny Alžběty II.

Zara, která si měla brát rugbyového hráče Mikea Tindalla, dokonce patří k jediným třem lidem, kteří jsou královně přepojování na přímou linku automaticky, spolu s jejím dostihovým manažerem a vnukem Williamem. Nyní se však Zara, která je světovou šampiónkou v jezdectví, rozhodla všechny síly napřít do tréninkového programu na Olympijské hry 2008, kterých se chce zúčastnit. Odložila kvůli tomu i svatbu s mužem, kterého prý ale miluje stále stejně upřímně.
Její svatba měla být první velkou událostí po sňatku prince Charlese s Camillou Parker-Bowlesovou v roce 2005, ale její bratr nyní využil mezery v itineráři Buckinghamského paláce a vtěsnal se na uvolněné místo.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz