Zpravodajství

Elán bude v září koncertovat v Carnegie Hall

Elán bude v září koncertovat v Carnegie Hall
Zdroj: Korzo

Legendární slovenská skupina Elán se chystá za velkou louži. Tentokrát vystoupí přímo v Carnegie Hall, slavné koncertní síni v centru newyorského Manhattanu. Koncert se uskuteční 21. září a organizátoři očekávají, že Jožo Ráž a jeho kapela halu zaplní.

"Koncert připravujeme již půl roku. V této chvíli jdeme do finále," říká manažer Elánu Michal Čimera. Právě on stál za několika úspěšnými turné nejpopulárnější slovenské rockové skupiny, včetně megakoncertu na pražské Letné v květnu 2004, který navštívilo téměř 80 000 fanoušků.

Elán v Carnegie Hall vystoupí se svým akustickým programem Unplugged v sestavě Jožo Ráž, Jano Baláž a Vašo Patejdl za doporovodu Petera Farnbauera, Ľuba Horňáka, Juraje Kuchárka a Henryho Tótha.

Carnegie Hall je již přes sto let jednou z nejprestižnějších hudebních scén světa. Původně v ní vystupovali především osobnosti vážné hudby, například Sergej Rachmaninov, Vladimír Horowitz, Luciano Pavarotti či Placido Domingo. V minulém století zde zažily okamžiky slávy i hvězdy pop-music Frank Sinatra, Bob Dylan, Rolling Stones či Beatles. Z českých umělců to byli pak například Karel Gott, Helena Vondráčková, Iva Bittová nebo členové mezinárodního komorního orchestru Ostravská banda.

Vystoupení umělců v Carnegie Hall schvaluje zvláštní komise, produkce zpěváků či hudebníků musí většinou zaplatit celý pronájem haly a další služby, přičemž mu zůstává zisk ze vstupného.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz