Zpravodajství

Elán bude v září koncertovat v Carnegie Hall

Elán bude v září koncertovat v Carnegie Hall
Zdroj: Korzo

Legendární slovenská skupina Elán se chystá za velkou louži. Tentokrát vystoupí přímo v Carnegie Hall, slavné koncertní síni v centru newyorského Manhattanu. Koncert se uskuteční 21. září a organizátoři očekávají, že Jožo Ráž a jeho kapela halu zaplní.

"Koncert připravujeme již půl roku. V této chvíli jdeme do finále," říká manažer Elánu Michal Čimera. Právě on stál za několika úspěšnými turné nejpopulárnější slovenské rockové skupiny, včetně megakoncertu na pražské Letné v květnu 2004, který navštívilo téměř 80 000 fanoušků.

Elán v Carnegie Hall vystoupí se svým akustickým programem Unplugged v sestavě Jožo Ráž, Jano Baláž a Vašo Patejdl za doporovodu Petera Farnbauera, Ľuba Horňáka, Juraje Kuchárka a Henryho Tótha.

Carnegie Hall je již přes sto let jednou z nejprestižnějších hudebních scén světa. Původně v ní vystupovali především osobnosti vážné hudby, například Sergej Rachmaninov, Vladimír Horowitz, Luciano Pavarotti či Placido Domingo. V minulém století zde zažily okamžiky slávy i hvězdy pop-music Frank Sinatra, Bob Dylan, Rolling Stones či Beatles. Z českých umělců to byli pak například Karel Gott, Helena Vondráčková, Iva Bittová nebo členové mezinárodního komorního orchestru Ostravská banda.

Vystoupení umělců v Carnegie Hall schvaluje zvláštní komise, produkce zpěváků či hudebníků musí většinou zaplatit celý pronájem haly a další služby, přičemž mu zůstává zisk ze vstupného.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz