Zpravodajství

Starostové se bouří proti přerozdělování peněz vybraných z daní

Starostové se bouří proti přerozdělování peněz vybraných z daní

Starostů, kteří se bouří proti přerozdělování peněz vybraných z daní, stále přibývá. V celé republice je jich už bezmála tisíc. Nelíbí se jim, že se především do malých obcí vrací jen přibližně polovina těchto peněz. Starostové proto chtějí protestovat i v Praze.

Zdroj: TV Nova

Starostové mluví jednoznačně o daňové diskriminaci. Přerozdělování peněz z daní znevýhodňuje kromě Prahy, Plzně, Brna a Ostravy všechna města a obce.

Např. v Suché Lozi dostanou na obyvatele jen šestinu částky, kterou má k dispozici pražský magistrát. I proto současný systém napadli u Ústavního soudu.

„Naše obec by na tom byla o tři miliony lépe, což je 70 % rozpočtu," řekl starosta obce Suchá Loz Petr Gazdík.

Soud se ale jejich stížností odmítl zabývat. Boj o peníze nevzdávají a věří v pomoc Bruselu. Novelu, která by změnila přerozdělování peněz, slibuje i samo ministerstvo financí. Podle starostů ale tato změna pomůže jen těm nejmenším obcím do 500 obyvatel. Ostatní budou stále doplácet.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz