Zpravodajství

Sázavafest přepadla škodná - video

Sázavafest přepadla škodná - video

Přesuny, výjimečné jamy, zmatky kolem zrušení. To všechno potkalo hudební festival, který uplynulé dva roky navštívilo přes deset tisíc lidí. První tóny SázavaFestu se ozvou dnes ve 14:20.


Festival, který se letos přesunul z městečka Sázava do menšího Kácova, je těsně před startem. První scéna se rozjíždí už dnes, další se připojí ve čtvrtek a hned lákají na největší hvězdu zpěvačku Skye, kterou zná české publikum z populární kapely Morcheeba. Šarmantní Angličanka ale už tři roky hraje sama a pravidelně do svých turné zahrnuje i Českou republiku.

Na Sázavě měli škodnou
Přestěhovaný festival letos otestuje nové místo. Organizátoři ale už dopředu avizovali, že si jsou novou lokalitou jistí a že se hodlají v Kácově usídlit trvale. V plánu mají vybudovat stabilní kácovskou scénu. Festival má i své odpůrce, což se projevilo před týdnem, kdy se v Českém Brodě a jeho okolí objevily festivalové plakáty přelepené nápisem "zrušeno". Pořadatelé okamžitě informaci demetovali. Ze záškodnické akce podezřívají některé své konkurenty.

Unikátní trojkoncert zakončí jam
Kromě tradičních domácích kapel, na něž festivaloví nadšenci jistě v létě několikrát narazili, na břehu řeky Sázavy vystoupí například britští Kosheen, baskytarista a vokalista Lou Reeda Fernando Saunders či maďarští vyznavači skáčka Pannonia Allstars Ska Orchestra. Domácí lahůdkou bude bezesporu unikátní jam session tří zpřátelených kapel Monkey Business, Illustratosphere a J.A.R.
TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz