Zpravodajství

V tunelech na dálnici D8 začal generální úklid

V tunelech na dálnici D8 začal generální úklid

Generální úklid - začal v noci v tunelech na dálnici D8 mezi Ústím nad Labem a Drážďany. Až do dnešní desáté hodiny dopolední budou silničáři čistit pravé tubusy, do té doby bude omezený provoz. Pak přijdou na řadu i levé části tunelů.

Speciální kartáč umývá stěny nejdelšího dálničního tunelu v Česku centimetr po centimetru. Nánosy špíny z výparů aut čistí údržbáři každých čtvrt roku. A nesmí vynechat jediný detail.

Během generálního úklidu je pravá strana tunelů uzavřená, řídící středisko proto posílá auta do levého tubusu.

Aby stačili silničáři připravit dopravní značení, musela policie dálnici na dvacet minut uzavřít.

Čisté musí být také dopravní značky a kamery, kterých je na dálnici kolem tří set. Dělníci proto musí jejich objektivy z plošiny důkladně vyleštit.

Uklidové čety pracovaly v dálničních tunelech celou noc, další práce v druhém směru začnou dnes večer, řidiči by tak v noci na čtvrtek měli počítat s dalším dopravním omezením.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz