Zpravodajství

Nechci s ním žít

Nechci s ním žít
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Dobrý den, mám problém s manželem. Jsme spolu 7 let, vždycky si příležitostně rád vypil a časem se to zhoršovalo. Je to asi půl roku, kdy jsem si začala víc všímat, kolik toho vypije. Je schopný vypít basu piv za 2 dny, do toho slivovice. Myslela jsem si, že si dá, když za ním přijde kamarád, ale pak jsem zjistila, že si uleje i sám. Párkrát se opil tak, že jsem z něj měla strach, mockrát mu domlouvala i jeho matka a snažila se nám pomoct v klidu, teď po posledním výstupu řekla, že s ním skončila. Muž nám jenom slibuje, že se to spraví, jeden den seká dobrotu a pak si zas dá. Dělá se mi z něho špatně a hnusí se mi. Nedokážu se s ním už normálně bavit. Je to o to horší, že máme 2 děti, 5 let a 2 měsíce. Ta starší už vnímá hádky, a když vidím, jak na tatínkovi visí a vzhlíží k němu, strašně mě to bolí. Nevím, co mám dělat, mám sto chutí mu říct, ať se sbalí a vypadne, když dává přednost pití před rodinou. Sama sebe se ptám, jestli ho mám ještě ráda. A vím, že nemít děti, tak už s ním dávno nejsem. Nevěřím mu už ani slovo. Jitka

Milá Jitko,
alkoholismus je nemoc, která vyžaduje léčení. Pokud situaci nezačnete razantně řešit, bude se rapidně zhoršovat. Doporučovala bych obrátit se na odborníka na závislosti. Navštivte poradnu a vysvětlete jim svůj problém, popište, kolik toho manžel vypije, za jakých okolností a přibližte jim symptomy jeho chování. Předpokládám, že manžela do poradny nedostanete, ale za zkoušku to stojí. Měla byste mu říct narovinu, co vám vadí.
To, že začal pít, musí mít nějaký důvod. Nemá nějaké problémy třeba v práci? Uvidíte sama, jak se situace vyvine a jak se váš manžel bude snažit. Věřte ale, že zůstávat s lítostí a nechutí ve vztahu povede k vaší sebedestrukci, čímž nepomůžete nikomu, hlavně ne vašim dětem.
TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz