Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Policisté z Vizovic dopadli podomní prodejce, okradli důchodce

EXKLUZIVNĚ: Policisté z Vizovic dopadli podomní prodejce, okradli důchodce
Zdroj: TV Nova

Policistům z Vizovic se podařilo dopadnout podomní prodejce, kteří v úterý okradli nic netušícího šestaosmdesátiletého důchodce. O případu nás informovala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Podle policie jsou podobní podvodníci na krádeže velice dobře připravení a s jakýmikoliv komplikacemi vůbec nepočítají. V našem případě se ale přepočítali a narazili. "Vedle důchodce totiž bydlí zlínský policista, který si všiml neobvyklého ruchu, proto si zapsal registrační značku právě odjíždějícího vozidla a okamžitě zavolal posily," sdělila nám Bartíková.

Ženy se vydávaly za pracovnice pojišťovny

„Ke krádeži došlo v úterý po jedenácté hodině dopoledne na ulici Krátká ve Zlíně. Seniora oslovily dvě ženy s tím, že pro něj, jako pro invalidu, mají dárky od pojišťovny," informovala Bartíková. Muži nabízely masážní strojek, deku a příspěvek na dva tisíce korun. Muž pozval ženy dál, ty mu ukázaly seznam ostatních údajných obdarovaných lidí, na kterém bylo jak jinak i jeho příjmení.

„Ženy tvrdily, že není sám, komu chce pojišťovna pomoci. Poté, co mu všechno vysvětlily, řekly, že mají pouze pětitisícovku a potřebují tedy, aby jim tři tisíce korun vrátil. Starý pán si šel pro peníze do jiného pokoje, kam za ním ženy přišly," popisuje případ Bartíková.

Muž ale trval na svém, tedy aby ženy odešly.Protože se pachatelkám nepodařilo, jak měly v plánu, dostat k penězům, začaly starce přesvědčovat, že mu pojišťovna dá údajně jen tisícikorunu, a proto by měl jít ještě pro jednu tisícikorunu na vrácení.

Muže okradli o 46 tisíc korun

„Pán se tedy znovu vrátil do místnosti a vzal další tisícovku. U výpovědi pak muž popsal, že se o něj starší žena začala náhle starat,
přistrčila ho k posteli a přes hlavu a záda mu nabízenou deku dávala tak, že skoro neviděl, co se v pokoji děje. Samozřejmě se tam kradlo. Mladší žena vzala 46 tisíc korun a utíkala pryč. Starší žena sbalila deku i masážní strojek a utekla za ní. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu je muž neměl šanci dostihnout," dodala Bartíková."Všiml si jen, že ženy nastoupily do auta, které řídil neznámý muž."

„Na základě popisu od starého pána i jeho souseda - policisty se podařilo vůz i jeho osádku z Ostravy zastavit. Policisté z Vizovic je zadrželi v Lípě, napsala nám Bartíková.

Při zadržení však podvodníci neměli u sebe ani korunu. Podle všeho tak museli pracovat ještě s další skupinou, které museli částku předat. Nyní jsou pachatelé v cele a policie pokračuje v šetření případu.
Podle policie hrozí trojici až tříletý pobyt ve vězení.

Policie všem lidem radí:

NIKDY NEPOUSTĚJTE CIZÍ LIDI DO SVÉHO BYTU
NIKDY VÁM NIKDO NEDÁ NIC ZADARMO
ZÁZRAČNÉ VÝHRY NEEXISTUJÍ
LEVNÉ ZBOŽÍ NENÍ VÝHODNÉ
ÚSPORY NEPATŘÍ DO ŠUPLÍKU

Další skandál: Podvodník okradl v Aši jednadevadesátiletou ženu

Jednadevadesátiletou ženu okradl v úterý dopoledne zatím neznámý podvodník v domě s pečovatelskou službou v Aši na Chebsku. „Do jejího bytu se vnutil pod záminkou výměny zámku a ukradl jí naspořené peníze," informovala mluvčí chebské policie Radka Růžičková.

"Neznámý pachatel jí z obálky ze zásuvky ve stole odcizil 32 000 korun. Při krádeži pachatel seděl se ženou u stolu a nabízel jí výměnu zámku, aby se nikdo nedostal do bytu," popsala mluvčí. Policisté po pachateli pátrají.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz