Zpravodajství

Zpřísní se udělení řidičských oprávnění ?

Zpřísní se udělení řidičských oprávnění ?
Zdroj: TV Nova

Úterní sebevražedná nehoda na Zlínsku vyvolala mezi některými odborníky diskusi o tom, zda by se nemělo zpřísnit udílení řidičských oprávnění. Podle některých se v jistých momentech auto stává na silnici zbraní a řidiči by tak podobně jako držitelé střelných zbraní měly být podrobovány psychotestům.

Ministerstvo ale zatím o zařazení psychotestů do zkoušek v autoškole neuvažuje.

Riskantní projetí křižovatky plnou rychlostí bez jakékoliv přednosti ...

Takzvaná ruská ruleta, i to je věc, které jsou schopni řidiči na českých silnicích. Nelegální závodění za plného provozu, ostatní řidiči se stávají jen překážkou, kterou je třeba zdolat.

A do třetice. Včerejší sebevrah ze Zlínska se rozhodl ukončit život nárazem do jiného auta. Sám vyvázl s lehčím zraněním, muž, do jehož vozu naboural, je ale v nemocnici.

Před hazardéry si slušný řidič připadá jako rukojmí

Někteří odborníci došli k závěru, že je třeba ztížit vydávání řidičských průkazů. auto může sloužit jako zbraň proti slušným, zodpovědným řidičům a v mnoha případech je to tak i právně posuzováno.

Jestliže třeba rozjedete auto na policistu s cílem uniknout, bude to určitě kvalifikováno jako útok na veřejného činitele se zbraní a budete postiženi přísnější sazbou stejně jako kdybyste po něm stříleli.

O zpřísnění vydávání řidičských oprávnění ale přesto ministerstvo dopravy uvažuje. To by se ale více týkalo stále hustšího provozu na silnicích.

Více informací se dozvíte v přiloženém videu nebo v souvisejícím článku.

 

Televizní noviny, nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz