Zpravodajství

Zpřísní se udělení řidičských oprávnění ?

Zpřísní se udělení řidičských oprávnění ?
Zdroj: TV Nova

Úterní sebevražedná nehoda na Zlínsku vyvolala mezi některými odborníky diskusi o tom, zda by se nemělo zpřísnit udílení řidičských oprávnění. Podle některých se v jistých momentech auto stává na silnici zbraní a řidiči by tak podobně jako držitelé střelných zbraní měly být podrobovány psychotestům.

Ministerstvo ale zatím o zařazení psychotestů do zkoušek v autoškole neuvažuje.

Riskantní projetí křižovatky plnou rychlostí bez jakékoliv přednosti ...

Takzvaná ruská ruleta, i to je věc, které jsou schopni řidiči na českých silnicích. Nelegální závodění za plného provozu, ostatní řidiči se stávají jen překážkou, kterou je třeba zdolat.

A do třetice. Včerejší sebevrah ze Zlínska se rozhodl ukončit život nárazem do jiného auta. Sám vyvázl s lehčím zraněním, muž, do jehož vozu naboural, je ale v nemocnici.

Před hazardéry si slušný řidič připadá jako rukojmí

Někteří odborníci došli k závěru, že je třeba ztížit vydávání řidičských průkazů. auto může sloužit jako zbraň proti slušným, zodpovědným řidičům a v mnoha případech je to tak i právně posuzováno.

Jestliže třeba rozjedete auto na policistu s cílem uniknout, bude to určitě kvalifikováno jako útok na veřejného činitele se zbraní a budete postiženi přísnější sazbou stejně jako kdybyste po něm stříleli.

O zpřísnění vydávání řidičských oprávnění ale přesto ministerstvo dopravy uvažuje. To by se ale více týkalo stále hustšího provozu na silnicích.

Více informací se dozvíte v přiloženém videu nebo v souvisejícím článku.

 

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz