Zpravodajství

Velmi osobní data vyhodili do popelnice

Velmi osobní data si mohl kdokoliv přečíst v centru Prahy. Někdo tam vyhodil desítky smluv, kde byla uvedena rodná čísla, jména a adresy komparsistek jedné pražské castingové agentury.

Té nyní hrozí pokuta několik miliónů korun a možná i trestní stíhání za to, že citlivá data nechránila.

Desítky smluv objevil mladík vlastně náhodou, kdo se jich zbavil, je záhadou

Smlouvy mají veškeré náležitosti, vedle jména, příjmení, adresy a data narození jsou na nich uvedena také rodná čísla. A v tom je celý problém, vše nasvědčuje tomu, že mohl být porušen zákon.

Podle policie se v tomto případě jedná o důvodné podezření z trestného činu neoprávněného nakládání z osobními údaji a v případě zjištění pachatele a následnému odsouzení mu hrozí až pětiletý trest.

Své k případu zřejmě řekne i Úřad pro ochranu osobních údajů. Agenturu může únik dat přijít hodně draho. Pokuta za to, že data řádně nezajistila, může jít až do milionů.

Rozčílené jsou logicky i dívky,které své údaje castingové agentuře svěřily

Zástupci firmy, vůbec nemají tušení , jak mohla citlivá data uniknout. Stejná agentura přitom měla problémy i v loni v létě, když údajně nutila komparsistky k natáčení pornofilmů. Teď čelí vyšetřování kvůli úniku dat několika desítek dívek.

Případem se začne v nejbližších dnech zabývat policie. Zdali nakonec zaplatí firma mnohamilionovou pokutu je však ve hvězdách.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz