Zpravodajství

Velmi osobní data vyhodili do popelnice

Velmi osobní data si mohl kdokoliv přečíst v centru Prahy. Někdo tam vyhodil desítky smluv, kde byla uvedena rodná čísla, jména a adresy komparsistek jedné pražské castingové agentury.

Té nyní hrozí pokuta několik miliónů korun a možná i trestní stíhání za to, že citlivá data nechránila.

Desítky smluv objevil mladík vlastně náhodou, kdo se jich zbavil, je záhadou

Smlouvy mají veškeré náležitosti, vedle jména, příjmení, adresy a data narození jsou na nich uvedena také rodná čísla. A v tom je celý problém, vše nasvědčuje tomu, že mohl být porušen zákon.

Podle policie se v tomto případě jedná o důvodné podezření z trestného činu neoprávněného nakládání z osobními údaji a v případě zjištění pachatele a následnému odsouzení mu hrozí až pětiletý trest.

Své k případu zřejmě řekne i Úřad pro ochranu osobních údajů. Agenturu může únik dat přijít hodně draho. Pokuta za to, že data řádně nezajistila, může jít až do milionů.

Rozčílené jsou logicky i dívky,které své údaje castingové agentuře svěřily

Zástupci firmy, vůbec nemají tušení , jak mohla citlivá data uniknout. Stejná agentura přitom měla problémy i v loni v létě, když údajně nutila komparsistky k natáčení pornofilmů. Teď čelí vyšetřování kvůli úniku dat několika desítek dívek.

Případem se začne v nejbližších dnech zabývat policie. Zdali nakonec zaplatí firma mnohamilionovou pokutu je však ve hvězdách.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz