Zpravodajství

Archeologové našli ve vesnickém obchodě poklad ohromné hodnoty

Archeologové našli ve vesnickém obchodě poklad ohromné hodnoty
Zdroj: TV Nova

Archeologové našli v malé bulharské vesničce nesmírně cenný starověký náhrdelník - přímo na krku místní prodavačky. Vykopal ho její manžel.

Třiačtyřicetiletý Boris Todorov vykopal na poli své farmy stovky starověkých zlatých spirál a z několika z nich pro ženu vyrobil náhrdelník. Čistě náhodou si toho povšimla skupinka archeologů z Bulharského národního historického muzea, která projížděla městem a zašla si do obchodu nakoupit něco k snědku. Vlastním očím nevěřili, když uviděli na krku paní Todorové zlatý náhrdelník z doby přibližně 3 000 let př.n.l. "Když jsme si všimli, co má ta žena na krku, div jsem neomdlel," říká jeden z týmu. "Je to prostě neuvěřitelný nález!"

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz