Zpravodajství

Chemical Brothers prý převálcují Madonnu

10. srpna zažije Praha největší taneční party tohoto léta. Po letech se do České republiky totiž vrací nejslavnější taneční elektronické duo současnosti - The Chemical Brothers.

Ještě před vydáním nového alba We Are The Nigh byli hlavními hvězdami kultovního festivalu v anglickém Glastonbury.
Právě tam představili scénu, se kterou jedou letošní velké celosvětové turné. A nejen angličtí fanoušci na místě, ale i zbylí u televizních obrazovek valili oči. Monstrózní scéna, kterou nemají ani ty největší celebrity hudebního průmyslu, se doslova rozprostřela po celé ploše, i mezi diváky. Jak je to možné?

Scénu na světovém turné mají The Chemical Brothers kompletně z Element Labs Stealth Screenů. Jednoduše řečeno, jde o jakousi inteligentní „plochu", která je složena z milionů "LEDek" a dokáže vytvářet plastické, pohybující se obrazce, promítat na nich 3D filmy atd.

V reálu to vypadá jako když scéna vystupuje z pódia a jde proti divákům. Zní to neuvěřitelně, ale ve skutečnosti je to tak a pro diváky samotné to vypadá opravdu monstrózně a velmi efektně.
Při použité těchto screenů je tedy možné plasticky promítat videoklipy, simulovat laserovou show a při refrénech vypustit vokalisty například mezi diváky a následně je vyměnit za tanečníky, kteří tančí přímo nad divákem, či kdekoliv vedle něj.

Je jasné, že takto velkolepé pódium si nemůže dovolit každý. Jedná se o jednu z finančně nejnáročnějších pódiových staveb s hudebním businessu. Její cena se šplhá do milionů liber. Mezi těch málo, kteří si mohou takto drahou produkci dovolit, není nikdo menší než královna popu Madonna, která ji částečně představila na svém loňském turné The Confessions Tour 2006.

Praha tedy uvidí tuto obrovskou světelnou show ve 105minutové akci tentokrát naplno na největší taneční party tohoto léta - na koncertě Chemical Brothers - 10. srpna v Praze.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz