Zpravodajství

VIDEO: Kamion a tři auta v sobě: další mrtvý!

VIDEO: Kamion a tři auta v sobě: další mrtvý!
Zdroj: TV Nova

Tradiční páteční provoz na dálnici D1 se ani tentokrát neobešel bez potíží. Při srážce kamionu a tří aut na dálnici D1 u Brna zemřel člověk. Další čtyři jsou zranění, z toho dva těžce.

Nehoda blokuje dopravu na 198. kilometru. Jak portálu Nova.cz řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid, dálnice bude ve směru z Prahy do Brna uzavřená ještě minimálně dvě hodiny. Hasiči nejprve vyprostili zraněného řidič, momentálně pracují na uvolnění středových svodidel a vyproštění havarovaného kamionu.

Ostatní vozidla jsou mimo vozovku. Dopravu na místě odklánějí policisté, ti také v okolí hledají další osoby, které mohly v šoku od místa srážky utéct. Řidiči by podle Haida měli počítat s kolonami, na které narazí už na začátku Brna a pokud možno se úseku ve směru na Olomouc vyhnout.

Na vině je prý maďarský řidič

Nehodu podle prvních informací zavinil řidič maďarského kamionu. Přejel přes svodidla do protisměru a srazil dvě dodávky a jedno osobní auto. "Jedna dodávka Wolksvagen Transport začal navíc po srážce hořet, podařilo se jí ale uhasit ještě před příjezdem hasičů", doplnil mluvčí. Velké štěstí měla podle něj i posádka Škody Fabia. "Mladí manželé se s autem při nehodě dostali s vozidlem mezi obě dodávky a doslova podruhé se narodili. Z ošklivě vypadající situace nakonec vyvázli bez zranění", řekl nám Jaroslav Haid.

Bližší informace o zdravotním stavu účastníků nehody i rozsahu jejich zranění nechtěl na příkaz policie vzhledem k probíhajícímu vyšetřování prozradit. "Všichni ale byli převezeni do brněnské nemocnice", řekl Haid.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz