Zpravodajství

Paralympijský výbor podal trestní oznámení na šampióna Starka

Paralympijský výbor podal trestní oznámení na šampióna Starka
Zdroj: TV Nova

Náš nejlepší hendikepovaný cyklista v kategorii závodníků s nadkolení amputací Michal Stark letos nebude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa. Stark se domnívá, že důvodem toho, že nebyl nominován, jsou dlouhodobé spory mezi jeho svazem a Českým paralympijským výborem.

Ten ale jeho tvrzení odmítá a podává kvůli tomu na Starka trestní oznámení pro pomluvu.

Stark získal na loňském mstrovství světa ve Švýcarsku stříbrnou medaili. V jeho kategorii se mu u nás nikdo nevyrovná. Přesto na letošním mistrovství světa ve Francii obhajovat medailovou pozici nebude. Stark z neodeslání jeho příhlášky viní Český paralympijský výbor.

"Tam bude nějaký důvod ten, že jsem stále členem Českého svazu tělesně postižených sportovců, toho svazu, který se pustil do určité kritiky paralympijského výboru," řekl TV Nova Stark.

Paralympiský výbor zuří

A právě tato slova zvedla ze židle vedení paralympijského výboru.
"Český paralympijský výbor podává trestní oznámení na pana Michala Starka pro pomluvu a hodláme dokázat, že pan Stark šíří prostřednictvím médií nepravdivé informace," uvedli zástupci paralympijského výboru.

Podle Českého paralympijského výboru je hlavním důvodem, proč nás nebude teď v srpnu ve Francii reprezentovat, nesplnění všech nominačních kritérií.

Podle reprezentačního trenéra, který na MS závodníky vybírá, tyto úspěchy zdaleka nestačí.

Český paralympijský výbor doufá, že se policie bude trestním oznámením na Starka zabývat co nejdříve. V případě, že by policie případ odložila, je Český paralympijský výbor připraven na Starka podat žalobu u občanskoprávního soudu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz