Zpravodajství

VIDEO: Gorila Kijivu má zdravotní problémy, malá Tatu je v ohrožení!

Ani ne měsíc poté, co někdo hodil do gorilího výběhu v pražské zoo jablka se zabodnutými hřebíky, je u goril opět rušno. Matka nejmladšího mláděte Kijivu celý den zvrací, má průjem a je apatická. Ošetřovatelé se obávají, že pokud se situace nezlepší, může být v ohrožení nejen ona ale i mládě.

Kijivu je od rána velice špatně. Gorila je schoulená v koutku a nikoho si nevšímá a to ani svého mláděte Tatu.

O mládě se teď stará jiná gorilí samice Shinda. Jenže ta bohužel nemůže Kijivu zastoupit v tom nejdůležitějším a to je krmení Tatu. Pokud mládě Kijiva znovu nezačne kojit, hrozí mu dehydratace.

Ředitel pražské zoo Petr Fejk, nechce situaci do neděle vůbec komentovat a stejný příkaz má i ošetřovatel goril.

Na internetu vedení zoo vydalo zprávu, že pokud se Kijivu nezačne o mládě do zítřka starat, tak pavilon goril uzavřou. Pak by museli Tatu odebrat ze skupiny. Podle zkušeností z jiných zoologických zahrad vydrží takto staré mládě bez krmení zhruba 48 hodin. Ošetřovatel Marek Žďánský zůstává u goril i přes noc.

Na gorily čekala jablka s hřebíky

Pět jablek se zapíchanými hřebíky našli 10. července ráno ve výběhu goril pracovníci pražské zoologické zahrady. Kdyby je populární chovanci zoo sežrali, mohli si propíchnout žaludek či střeva. Smrt tak hrozila dvouleté Moje, jejím rodičům i tetám Kambě a Shindě. "Jednalo by se o přímé ohrožení života zvířete či zvířat," řekl tehdy mluvčí zahrady Vít Kahle.

Nebezpečnou nástrahu nalezl ráno ve výběhu ošetřovatel Marek Ždánský, když prostor kontroloval.

Protože pršelo, gorily tam před ním ráno nešly a nástrahu nesežraly. Jablka jsou pro ně pochoutkou. (více zde)

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz