Zpravodajství

Klienti: brněnská cestovka nás podvedla!

Klienti: brněnská cestovka nás podvedla!
Zdroj: TV Nova

Zákon, který nařizuje cestovním kancelářím uzavřít pojištění proti úpadku, turisty dostatečně nechrání. Tvrdí to zákazníci cestovní kanceláře Airtemis Travel. Její majitel se dostal do potíží. Místo úpadku ale firmu převedl na cizince, a ten s lidmi nekomunikuje. Klienti to vidí jako podvod a chystají se podat hromadnou žalobu. Zároveň se pokusí prohlásit na cestovku konkurz.

Ani zájezd ani peníze
I když byla cestovní kancelář pojištěna proti úpadku, postižení klienti peníze zřejmě nedostanou. Zbudou jim jen oči pro pláč. K moři prostě nepoletí. Kancelář přitom vybírali právě podle toho, jestli je pojištěná, aby měli jistotu, že se nestanou obětí podvodu. Kancelář peníze na zájezdy přijímala do poslední chvíle. Když její majitel věděl, že se blíží jeho krach, rozeslal klientům smsky o tom, že se zájezdy ruší a že peníze se budou vracet. Lidem pak vrátil polovinu peněz, zbytek měl přijít po 14 dnech. Nic se ale nedělo.

Cestovní agentury, které majiteli pomáhaly hledat klienty mezitím zjistily, že místo vyhlášení úpadku kancelář prodal. Prý proto, aby si uchoval možnost dál podnikat.

Naštvaní herci

Nikdo nezná kontakty, adresy, spojení na tuto cestovní kancelář prostě neexistuje. Naštvaná je na podnikatele i desítka herců a zpěváků. Těm totiž slíbil cestování zdarma za to, že budou svými jmény zájezdy propagovat.

Lidé se peněz asi už nedočkají. Jedinou možnou cestou je prohlášení konkurzu na kancelář. Teprve přidělený správce pak bude moci zřejmě vyhlásit úpadek. Teprve pak bude moci pojišťovna peníze lidem vrátit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz