Zpravodajství

Nova točí s mladými i otřelými filmovými pardály - video

Nova točí s mladými i otřelými filmovými pardály - video

Letní filmařská sezóna je v plném proudu. Režiséři na desítkách míst republiky křičí "AKCE", kamery jedou na plné obrátky a TV Nova je u toho. Které projekty nejsledovanější televoze podporuje a komu dala svou důvěru?

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Z našeho webu už víte, že s podporou Novy vznikly skvosty naší kinematografie jako Vratné lahve, Obsluhoval jsem anglického krále nebo třeba divácký hit Účastníci zájezdu. A to je jen zlomek ze seznamu filmů, pod nimiž je nejledovanější televize podepsána.

První se přikutálí Hřebejkův Medvídek
Do kin už 6. září přijde nový film autorské dvojice Jan Hřebejk a Petr Jarchovský, který se točí kolem třech párů kolem čtyřicítky. Hlavních rolí se zhostila Hřebejkova oblíbená sestava Geislerová, Vilhelmová, Macháček a doplnili je Ivan Trojan, Roman Luknár a Klára Issová. Vztahový pletenec čeká na své diváky už od června. Dosud jej ale viděli pouze zahraniční obchodníci na karlovarském festivalu a před týdnem někteří novináři. Medvídek nyní čeká v krabici na to, až se lidé vrátí z dovolených.

Nebezpečný Renč trůní ve střižně
Divoké natáčení adrenalinem prodchnutého filmu Na vlastní nebezpečí minulý měsíc uzavřel režisér Filip Renč. Materiálem se nyní probírá ve střižně. A podle zpráv z Rumunska, kde většina filmu vznikala, to bude velmi divoká podívaná. Zranění si z rozbouřené řeky přivezl jeden kaskadér a problémy s bolavými zády si tam přiživil herec Jiří Langmajer, který se nyní kurýruje v nemocnici. Více uvidíte v kinech už v lednu.

Poetika podle Michálka si užila dotočnou
Poetický snímek O rodičích a dětech Vladimíra Michálka se po dotočné přesunul do střižny, kde si s ním bude režisér za pomoci mistra střihu Jiřího Brožka hrát. Času mají oba pánové dostatek, protože jejich dítko spatří diváci přesně v půli února 2008.

Šteindler točí jak O život
Filmy, které začínají písmenkem "O", se toto léto přemnožily. Po O rodičích a dětech je tu snímek herce a režiséra Milana Šteindlera O život. Ten bude oproti prvně jmenovanému veselejší, neboť už nyní sám sebe řadí mezi komedie. Zda se do filmu podařilo za pomoci herců Vojty Kotka, Doroty Nvotové, Boba Klepla nebo Ivany Chýlkové dostat vtip, se můžete přesvědčit v kinech na začátku února.

Bude Hádanka nejkrásnější?
Chrlič pohádkových příběhů Zdeněk Troška je v těchto dnech ve třetině natáčení Nejkrásnější hádanky. Štáb opustil Jižní Čechy a v příštích dnech se chystá na zámek Žleby. Pohádka, v níž režisér prohání herce Jana Dolanského, Miroslava Táborského a Ladislava Potměšila po lesích, nádvořích a jiných exteriérech, by měla spatřit plátna kin za půl roku a na TV Nova ji diváci uvidí už o Vánocích 2008.

Psychiatr František má problém
Komediální příběh psychiatra Františka před dvěma týdny začal natáčet debutant, mladý režisér opouštějící FAMU Jan Prušinovský. František v podání Josefa Poláška má potíže se ženami a neví, jak z nich ven, když jediná dáma, o kterou stojí, je jeho manželka. Jak prosté, říkáte si? Své rady běžte Františkovi šeptem udělovat do kina na začátku února.   
TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz