Zpravodajství

Strážníci prý nepomohli tonoucímu mladíkovi, ten se nakonec utopil

Strážníci prý nepomohli tonoucímu mladíkovi, ten se nakonec utopil
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Okolnosti kolem smrti mladíka, který utonul v pátek na jablonecké přehradě, začala v pondělí prošetřovat policie. Podle několika svědků tonoucího chlapce sledovala přivolaná hlídka jablonecké městské policie, aniž se mu pokusila přímo pomoci.

Strážníků se zastal starosta města. Prý tonoucího neviděli a nemohli mu tak pomoci. Rodina mrtvého chlapce žádá o potrestání obou strážníků.

A takhle vypadá místo tragédie poté, co ho byl natočit náš televizní štáb - „Dřevěný kříž s fotografiemi šestnáctiletého Aleše Bartoše. Nápisy v písku. Hloučky truchlících kamarádů. Nemohou odpustit strážníkům městské policie, že pro jejich kamaráda do přehrady nevlezli," sdělil nám náš redaktor Ivan Berka.

A co se vlastně přihodilo?

Bylo hodinu před půlnocí. Chlapec byl evidentně opilý a rozhodl se jít do středu přehrady. Tento mladík zavolal městskou policii, aby mu pomohla. Strážníci byli na místě za dvě minuty. Podle svědků nehody však na tonoucího chlapce pouze koukali a nebyli schopni mu pomoct. Chlapec se nakonec potopil. Jeho osud byl zpečetěn.

To ale starosta Jablonce nad Nisou odmítá. A jak naší televizi sdělil, má prý od policistů informaci, že neviděli žádného člověka.

Na základě zveřejněného svědectví policie už začala případ vyšetřovat. Vyšetřovat se však bude nejenom to, proč mladíka z vody nevytáhli strážníci, ale i přihlížející.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz