Zpravodajství

V ČR řádí gang vyděračů, podnikatelé se bojí

V ČR řádí gang vyděračů, podnikatelé se bojí
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

V České republice zřejmě vyplouvá na povrch jeden z největších případů vydírání podnikatelů posledních let. Svědčí o tom obrovský počet svědectví a podnětů na speciální policejní telefonní lince. Tu zřídili detektivové z Útvaru odhalování organizovaného zločinu pro případné oběti a svědky nedávno odhaleného násilnického gangu na Karlovarsku.

Gang, jak tvrdí policie, terorizoval podnikatele téměř po celých západních Čechách

Jeho hlavou měl být nedávno zatčený Milan Zádamský. Lidem naháněl hrůzu. Doma choval lva a bral ho i na jednání. Podle policie byl namočený v ledasčem.

Police nezná všechny oběti gangu, zřídila proto speciální telefonní linky. A výsledek? Desítky svědectví o řádění vyděračů, a to nejen v západních Čechách.

Už nyní se chystá další zatýkání

Poškození mohou stále volat na tyto linky. I když je část gangu za mřížemi, mezi karlovarskými podnikateli stále vládne strach. Řada majitelů restaurací tvrdí, že gang řádil v západních Čechách několik let. Místní policie prý nezasáhla, a proto jí přestali důvěřovat.

Místní policie se ale hájí: Nic jsme nezanedbali

„V případě, že se jedná o závažnější případy jsou předávány UOOZ," tvrdí policejní tiskový mluvčí. Detektivové útvaru ale tvrdí, že žádné podněty ze západních Čech nedostali. Tehdejší náměstek ředitele západočeské policie, dnes náměstek policejního prezidenta Houba, navíc říká, že o gangu dodnes nemá žádné informace.

Před pěti lety naše televize odhalila řádění obdobného gangu na Královéhradecku. Do zveřejnění kauzy v televizi byla místní policie nečinná.

Případ vydírání podnikatelů na Karlovarsku, podle některých policistů možná předčí i kauzu Berdych, tam už bylo odsouzeno několik členů podsvětí i policistů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz