Zpravodajství

Lékaři zřejmě pochybili, přesto dál ordinují

Pelhřimovská policie v těchto dnech začala vyšetřovat postup dvou dětských lékařů při léčení dvanáctiletého chlapce. Ten umřel před dvěma lety na cukrovku. Podle otce doktoři zanedbali péči o jeho syna.

Jeden z lékařů přitom má stále svoji dětskou praxi.Celých šest let nedokázala Jana Hejduková přijít na to, že její pacient Petr Matia má cukrovku.

V únoru 2005 chlapec na cukrový šok zemřel

V té době Hejdukovou zastupoval Milan Zajíc. Ani on nic nepoznal. Petr přitom zemřel pouhý den po návštěvě ordinace.

Kolikrát s tím chtěl člověk praštit, že už to nemá smysl, že tady nic nemá smysl," řekl otec zesnulého chlapce Petr Matia.

Podle otce můžou za smrt jeho syna jednoznačně lékaři

Jejich pochybení potvrzují i zprávy komise Ministerstva zdravotnictví a centrální komise České lékařské komory. Senát lékařské komory v Pelhřimově ale na tato zjištění zareagoval překvapivě. Postup byl prý - lege artis - tedy správný.

Paní doktorka Hejduková si není ani po dvou letech žádné chyby vědoma. Zatím léčí dál. To se ale může brzy změnit.

Případ převzala na podnět otce policie. Podle policie je v současné době zažádáno o znalecké posudky a čeká se na výsledky. Ty by prý měly být hotové nejpozději v říjnu. Pokud by se chyba lékařům prokázala, hrozilo by jim za ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti v krajním případě až pět let vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz