Zpravodajství

Na asijské tržnici byly padělky cigaret za dva miliony

Na asijské tržnici byly padělky cigaret za dva miliony

Sklad nekolkovaných cigaret, s řádově tisíci kartony kuřiva objevili celníci při kontrole asijské tržnice v Chebu. Podobné sklady bývají velmi dobře maskované. I v tomto případě jim k nalezení skladu nelegálního tabáku pomohla náhoda.

Zdroj: TV Nova

Sklady našli celníci v úterý v podvečer při běžné kontrole jednoho z chebských tržišť.

Pozdě se asijští prodejci rozčilovali nad nepozorností své kolegyně. Ta jednoduše přehlédla celníky, šla doplnit zboží a přímo před jejich zraky se protáhla maskovaným vchodem.

Celníci v něm napočítali na 18 druhů značek cigaret. Při kontrole kolků nesměli přehlédnout ani jedinou krabičku. Až pozdě do noci tak trpělivě rozbalovali jeden karton za druhým.

Krabičky buď neměly kolky žádné nebo byly falešné.

Cigarety tak podle všeho balili překupníci přímo v těchto prostorách, část přiváželi z tajných dílen. Kromě kuřiva asijští prodejci ve skladu ukrývali i bezpočet falešných značkových bot a textilu. Přesná čísla zabaveného zboží a cigaret oznámí celníci až v průběhu středy.

Hodnota nelegálního zboží byla odhadnuta na více než dva miliony korun, informoval mluvčí plzeňského celního ředitelství Pavel Polanka.

Celkem celníci ve skladu našli přes 3000 kartonů neznačených cigaret. Státu by při jejich prodeji vnikla na daních škoda přes milion korun. Textilní výrobky a obuv s obchodním označením světových značek byly ohodnoceny na 1,7 milionu. "Neznačené cigarety i textilní zboží podezřelé z porušení práv duševního vlastnictví byly celníky zajištěny," dodal mluvčí.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz