Zpravodajství

Četl její sms, u soudu vyfasoval podmínku!

Četl její sms, u soudu vyfasoval podmínku!
Zdroj: TV Nova

Podle všeho u nás padl první trest za čtení cizích SMSek. Třiadvacetiletý muž z Vimperska v polovině července vnikl do domu své přítelkyně vzal jí mobil a přeposlal si její zprávy na svůj telefon. Teď ho soud odsoudil za porušování domovní svobody krádež a porušování tajemství dopravovaných zpráv ke čtyřměsíční podmínce s ročním odkladem.

Bylo 19. července a 23letý Petr K. z jihočeské Horní Vltavice přišel do domu své přítelkyně, vytrhnul jí mobil z ruky ukradl ho a přeposlal si z něj její SMSky. Soud ho teď ve zkráceném řízení potrestal čtyřměsíční podmínkou.

Muž nám přiznal, že si zprávy přeposlal. Jen za porušování tajemství dopravovaných zpráv mu hrozilo až půlroční vězení.

U nás je to nejspíš poprvé, kdy byl někdo potrestán za čtení cizích textovek. Přitom nejde o ojedinělý případ. V manželských poradnách končí obrovské množství lidí, kteří si prohlíží partnerův mobil nebo email.

Podle průzkumu nejmenovaného mobilního operátora v severních Čechách si obsah mobilu partnera tajně prohlédlo 80 procent dotázaných žen. Stejná otázka na muže ale v dotazníku nebyla.
Podle psychologů lidé poruší soukromí partnera většinou až v okamžiku kdy přijde nějaké podezření.

Ministerstvo spravedlnosti teď připravuje novelu trestního zákoníku. Tresty by měly být daleko tvrdší. Za čtení cizích SMSek nebo emailů by nehrozilo jen půl roku, ale až dva roky vězení.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz